Vítejte na stránkách Světa geologie, portálu o neživé přírodě.
Obsahem portálu Svět geologie je množství nejnovějších poznatků z oblasti věd o Zemi, které jsou ve srozumitelné formě určeny jak dětem, tak pedagogům. Pro děti se informace zde obsažené mohou stát nejen zábavou, ale i výjimečným souborem poznání o neživé přírodě, či dobrým podkladem pro přípravu do vyučování. Pedagogové zde naleznou inspiraci pro vyučovací hodiny, včetně tipů na terénní geologické exkurze a praktické pokusy s geologickou tematikou.

Tipy na portále Svět geologie
Svět geologie je nově též stránka na Facebooku určená všem milovníkům (neživé) přírody. Nabízí poznatky z oblasti věd o Zemi, a to zvláště o geologii a všech jejích disciplínách, dále např. pozvánky na akce nejen z ČGS, tematickou knižní produkci či zajímavá videa.
Zasoutěž si v celostátní Geologické olympiádě! Již nyní se můžeš hlásit do GO pro školní rok 2017-2018.
Stáhněte si ukázku animací s rozšířenou realitou! Dozvíte se také, kde si ZDARMA stáhnete aplikaci pro zobrazení rozšířené reality.
Vezměte si s sebou do terénu chytrý telefon či tablet a využijte nabídku webové mapové aplikace Geologické zajímavosti ČR! Aplikace zobrazuje přes 1000 objektů: lokality přírodní i uměle vytvořené, muzea s geologickou expozicí a geoparky na území České republiky.
Podívejte se na zajímavé dokumentární filmy o výzkumu předních odborníků České geologické služby. Podíváte se i do krajin vzdálených, kde odborníci ČGS působí, například do Afriky či dokonce do Antarktidy...
Podívejte se, jak vypadal podmořský život v prvohorách! Pusťte si animace jednotlivých prvohorních organismů v jejich přirozeném prostředí.

Odkazy

Svět geologie na Facebooku
Geologická olympiáda
ČGS na YT
CCS
Geologické zajímavosti ČR
Fotoarchiv ČGS
Přihlášení
Ochrana soukromí