Úvodní stránka > Kam na výlet
O lidech a vodě
Mapa geologických zajímavostí. 140 + 1 geologická zajímavost
Pomůcky do školní výuky

Kam na výlet

Chcete vyrazit do přírody a nejste si jisti, ve kterých lokalitách zaručeně objevíte něco nového? Inspirujte se našimi tipy na výlety. Stáhnout a vytisknout si také můžete text s trasou exkurze. A hurá do terénu!

Výlety do terénu

Vyberte si některou z lokalit dle územního kraje a podnikněte výlet do terénu! Stačí si vytisknout příslušný soubor s informacemi a vydat se na cestu.

Stezky

Vyberte si některou z naučných stezek - projdete se přírodou a dozvíte se spoustu zajímavých informací, včetně toho, jak se okolní krajina utvářela.

Průvodci

Informační příručky o jednotlivých lokalitách, které vydává Česká geologická služba. Průvodce lze stáhnout a vytisknout jako podklad pro vycházku do terénu.

Geoparky

Podívejte se na bližší informace o geoparcích a na mapu jejich výskytu na území ČR. Třeba vás inspiruje k návštěvě některého z nich.

Ikona Venkovní geologické expozice

Venkovní geologické expozice

Velmi oblíbeným cílem výletních tras jsou geologické expozice v přírodě. Podívejte se na nabídku některých z nich, zda by vás zlákaly k návštěvě.

Didaktické centrum geologie

Didaktické centrum geologie pro interaktivní a zážitkovou výuku nejen geologie, ale i věd souvisejících bylo vybudováno v Říčanech v rámci projektu Vědou ke vzdělání, vzděláním k vědě, spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Geologické zajímavosti

Využijte k plánování vašich výletů novou mapovou aplikaci a inspirujte se zajímavými geologickými místy, kde zaručeně objevíte něco nového. Aplikace funguje i na smartphonech a tabletech a zobrazuje již více než 1300 geologických zajímavostí.

Odkazy

Svět geologie na Facebooku
Geologická olympiáda
ČGS na YT
Geologické zajímavosti ČR
Geologické naučné stezky
Přihlášení