Úvodní stránka > Webové aplikace
O lidech a vodě
Geologická abeceda
Vzorky hornin a minerálů
Mapa geologických zajímavostí. 140 + 1 geologická zajímavost
Pomůcky do školní výuky

Webové aplikace

Vybrané aplikace pro vás zpřístupňují žádané informace z oblasti neživé přírody. Prohlédnout si například můžete horniny, zkameněliny či minerály ve Virtuálním muzeu, dále zajímavé geologické lokality či současné i historické fotografie zajímavých míst.

Geology AR

Aplikace České geologické služby Geology AR slouží k popularizaci vědy – zejména geologie, paleontologie a vulkanologie. Tato unikátní aplikace vás seznámí s nejmodernějšími vědeckými poznatky z oblasti neživé přírody, například s rekonstrukcí života v prvohorním moři, se vznikem vulkánů a dalších geologických útvarů na našem území. Po nainstalování a spuštění aplikace se přes svůj chytrý telefon či tablet podívejte na příslušný podkladový motiv vydaný Českou geologickou službou a animace se ihned zobrazí. Podklady pro zobrazení animací lze najít v brožurách vydaných v rámci edice Výpravy do geologické minulosti, které fotografie s rozšířenou realitou obsahují. Brožury lze zakoupit v on-line obchodu ČGS: obchod.geology.cz

Geologické zajímavosti ČR

Vezměte si s sebou do terénu chytrý telefon či tablet a využijte nabídku webové mapové aplikace Geologické zajímavosti ČR! Aplikace zobrazuje přes 1000 objektů: lokality přírodní i uměle vytvořené, muzea s geologickou expozicí a geoparky na území České republiky.

Dekorační kameny

Tato databáze České geologické služby shromažďuje informace o horninách České republiky používaných k dekoračním a stavebním účelům u nás i v zahraničí. Tyto informace se týkají vlastností hornin, současného stavu lokalit jejich těžby a způsobu použití.

Fotoarchiv

Obsahuje více než 10 000 volně přístupných historických i současných snímků s geologickou tematikou. Mmůžete si mimo jiné prohlédnout fotografie zkamenělin, minerálů a hornin. Zajímavé jsou nepochybně i historické snímky starých dolů a lomů, krajiny z minulého století či dokumentace výstavby našich přehrad.

Virtuální muzeum

Virtuální muzeum vám umožní prohlížet si fotky zajímavých exponátů uložených ve sbírkách České geologické služby. Virtuální muzeum však neslouží jen jako fotoalbum, ale zároveň se zde můžete dozvědět spoustu zajímavých informací z oblasti paleontologie (věda o zkamenělinách), mineralogie (věda o minerálech) nebo petrologie (věda o horninách).

Významné geologické lokality

Databáze obsahuje záznamy o místech v České republice, která dokumentují ukázky mnoha velmi různorodých geologických jevů, významných výskytů hornin, minerálů i zkamenělin. Patří mezi ně nejen lokality zvláště chráněných území v různých stupních ochrany, ale také lokality vědecky významné či zajímavé, z nichž mnohé dosahují významu i lokalit chráněných.

Geologická encyklopedie

Internetová geologická encyklopedie obsahuje vysvětlení více než 2600 geologických pojmů. Výklad je doprovázen širokou škálou ilustrací, nákresů, fotografií i tabulek. Encyklopedie je průběžně rozšiřována o nové termíny.

Geologický slovník

Anglicko-český a česko-anglický geologický slovník. Zadávat můžete i víceslovné termíny.

Kalendář geologa

Informace o akcích s geologickou tematikou na stránkách České geologické služby.

On-line obchod

On-line obchod České geologické služby nabízí k prodeji více než 2600 publikací a map s geovědní tematikou. V nabídce obchodu jsou také geologické pomůcky pro použit v terénu i v zázemí školy či jiné instituce.

Odkazy

Svět geologie na Facebooku
Geologická olympiáda
ČGS na YT
On-line přístup ke geologickým mapám
Geologické naučné stezky

Geology AR

Stáhněte si ZDARMA aplikaci ke zobrazení rozšířené reality materiálech ČGS!

SOUBORY

Geology AR

Stáhněte si ukázku animací s rozšířenou realitou!

Přihlášení