Úvodní stránka > Aktuality > Text aktuality
Web České geologické služby
Centre for Modern Education
Erudis
Národní muzeum

Aktualita

Geologický den s ČGS: Práce geologů přilákala více než tisícovku návštěvníků

Geologický den s ČGS: Práce geologů přilákala více než tisícovku návštěvníků

26. června 2023

Geologický den s Českou geologickou službou (ČGS) se stává tradicí, což potvrdily i počty návštěvníků, kteří se ve dnech 23.–24. června přišli podívat do sídla ČGS, jak vypadá práce geologů v různých geologických oborech.

Specialisté ČGS připravili několik desítek stanovišť, kde si hosté mohli vyzkoušet aktivity spojené s jednotlivými geologickými disciplínami a dozvědět se, k čemu tyto obory ve společnosti slouží. Děti mohly také průběžně plnit zajímavé úkoly, za které je čekala drobná odměna.

„Návštěvníci byli moc spokojení, strávili tu i mnoho hodin. Mnozí z nich nás navštívili také vloni a těší se na příští ročník,“ sdělila hlavní organizátorka Geologického dne Zita Bukovská.

A není divu – prostor pro zkoumání a objevy byl opravdu široký. Hosté se například dozvěděli, jak se objevují a zpracovávají geologické vzorky a jak potom vypadají pod mikroskopem. Zkusili si, jak se tvoří geologická mapa, jak se pilotuje dron, nebo jak se ovládá vrtná souprava pro průzkumné geologické vrty. Vyzkoušeli si virtuální realitu s geologickou tematikou a seznámili se s výhodami 3D modelování v geologii. Naučili se rýžovat zlato a granáty a zkusili si práci s termokamerou. Ale nezalekli se ani práce s geologickým kladivem!

„Zájem rok od roku stoupá, aktivity České geologické služby veřejnost zajímají. Jsme za to rádi,“ dodává Zita Bukovská.

Geologický den s ČGS je nejnavštěvovanější akcí, kterou instituce pořádá. A to zdarma a pro všechny zájemce o geologické obory.

Autor: Klára Froňková

Související odkazy

Fotogalerie z akce (na FB stránce ČGS Svět geologie)

Přihlášení