Úvodní stránka > Aktuality > Text aktuality
Web České geologické služby
Centre for Modern Education
Erudis
Národní muzeum

Aktualita

Geologická olympiáda 2023

Celostátní kolo Geologické olympiády 2023 se uskutečnilo v Moravském krasu

5. května 2023

Celostátní kolo Geologické olympiády se letos uskutečnilo ve dnech 25.–28. dubna v malebném údolí Říčky ve Středisku ekologické výchovy Kaprálův mlýn.

Pro soutěžící bylo připraveno devět stanovišť – například vědomostní testy, poznávání minerálů, fosilií, krystalových soustav nebo geologických struktur. Účastníci také navštívili nedalekou Ochozskou jeskyni, aby následně soutěžili v prezentaci jejích specifik v rámci různorodých týmů. Krajina Moravského krasu poskytla také znamenité podmínky pro terénní exkurze. Milan Alex Vévoda, Alex Strnad a Josef Šedivý stanuli na stupínkách vítězů v kategorii A. První tři místa v kategorii B obsadili Jakub Mertlík, Kateřina Kozáková a Filip Vyskočil. Vítězům gratulujeme. Doufáme však, že obohaceni o nová dobrodružství, vědomosti a přátelství jsou všichni účastníci!

Geologická olympiáda je soutěž ve znalostech z geologických disciplín určená žákům základních a studentům středních škol. Vyhlašuje ji Masarykova univerzita v Brně a spolupořádá Česká geologická služba.

Autor: Klára Froňková

Připojené soubory

Zpráva Ústavu geologických věd PřF MU Brno o celostátním kole Geologické olympiády 2023

Související odkazy

Fotogalerie z akce

Přihlášení