Úvodní stránka > Aktuality > Text aktuality
Web České geologické služby
Centre for Modern Education
Erudis
Národní muzeum

Aktualita

A. Vymazalová na Ministerstvu těžby a energetiky v Bogotě. Foto: Pavel Eichner

Česká geologická služba jednala úspěšně v Kolumbii

14. února 2023

Náměstkyně České geologické služby Anna Vymazalová byla členkou české delegace, která navázala úspěšnou spolupráci s kolumbijskými představiteli Ministerstva obchodu, průmyslu a cestovního ruchu, Ministerstva těžby a energetiky a s pracovníky tamější geologické služby. Mise zaměřená na problematiku těžby se konala ve dnech 29. 1. – 3. 2. 2023 a vedl ji Eduard Muřický z Ministerstva obchodu a průmyslu. Jednání akcentovala vedle zvýšení efektivity těžby také její udržitelnost, bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí. Cílem mise pak bylo prohloubení česko-kolumbijských obchodních vztahů.

Velkým úspěchem bylo navázání spolupráce s kolumbijskou geologickou službou, jejímž představitelům Anna Vymazalová prezentovala řešení a technologie České geologické služby. Obě strany se shodly, že tématy možné spolupráce jsou dopady těžby na životní prostředí, 3D geochemické modelování, prevence geohazardů, využívání geotermální energie, hydrogeologie, prospekce vzácných zemin a geochronologie, eventuálně energie z obnovitelných zdrojů.

Česká delegace svou misi zakončila na veletrhu MinExpo, na němž Ministerstvo průmyslu a obchodu uspořádalo prezentaci České republiky.

Autor: Klára Froňková

Připojené soubory

Skupinová fotografie na Ministerstvu těžby a energetiky v Bogotě. Foto: Pavel Eichner.

Přihlášení