Můj kousek Země
Česká geologická služba

Vítězné obrázky jednotlivých ročníků

Můj kousek Země 2013

1. místo: Julie Jiroušková - "Buzický hrad z blatenské žuly"

I. kategorie: do 6 let

2. místo: Monika Víchová - "Štramberská Trúba"

I. kategorie: do 6 let

3: místo: Markéta Vilítová - "Buzický hrad z blatenské žuly"

I. kategorie: do 6 let

1. místo: Vojtěch Siuda - "Žulový bludný balvan z Rychvaldu"

II. kategorie: 7 - 12 let

2. místo: Tereza Trgyňová - "Budova Kladenského zámku"

II. kategorie: 7 - 12 let

3. místo: Linda Olšáková - "Stará liberecká dlažební kostka"

II. kategorie: 7 - 12

1. místo: Martina Formánková - "Vigeland, Oslo - žula"

III. kategorie: 13 - 18 let

2. místo: Alena Svobodová - "Petra, Jordánsko - pískovec"

Mimořádné ocenění: David Kuncl - "Arches National Park, Utah"

Důvod nezařazení do soutěžní kategorie: nejednalo se o stavbu, ale přírodní útvar

Zvláštní ocenění I

Autor: Jana Ratajová
Domov Petra, Mačkov

Zvláštní ocenění II

Autor: Marie Štíchová
Domov Petra, Mačkov

Zvláštní ocenění III

Autor: Jana Dvořáková
Domov Petra, Mačkov

Můj kousek Země 2012

1. místo: Lenka Paulíková - "Freony"

Autor: Lenka Paulíková
Kategorie: do 6 let
Škola: ZUŠ Strakonice

2. místo: Adam Španihel (téma - výprava na Antarktidu)

Autor: Adam Španihel
Kategorie: do 6 let
Škola: MC Kapřík, Blatná

3. místo: Julie Nováková - "Škodlivé sluneční záření"

Autor: Julie Nováková
Kategorie: do 6 let
Škola: ZUŠ Strakonice

1. místo: Natálie Kalinová - "Polární výzkum"

Autor: Natálie Kalinová
Kategorie: do 12 let
Škola: ZUŠ J. Klícky, Klatovy

2. místo: Matěj Klusák - "Zlodějům ozonu dáme na frak"

Autor: Matěj Klusák
Kategorie: do 12 let
Železnice

3. místo: Ondřej Ruhsam - "Osídlování Antarktidy"

Autor: Ondřej Ruhsam
Kategorie: do 12 let
Škola: ZUŠ J. Klícky, Klatovy

1. místo: Petra Jakubová - "Rozpad ozonu"

Autor: Petra Jakubová
Kategorie: nad 13 let
Škola: SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-Místek

2. místo: Markéta Huťková (téma - plakát)

Autor: Markéta Huťková
Kategorie: nad 13 let
Škola: Gymnázium Mírová, Karviná

3. místo: Markéta Bodžgaiová - "...ať nezbyde jen prach"

Autor: Markéta Bodžgaiová
Kategorie: nad 13 let
Škola: SŠ Frýdek-Místek

Mimořádné ocenění poroty: Jana Dvořáková

Autor: Jana Dvořáková
Škola: Domov PETRA Mačkov

Cena poroty za přínos vědě: Vojtěch Bořík - "Ekologické řešení problému ozonové díry"

Autor: Vojtěch Bořík
Škola: ZŠ a MŠ Horšice

Můj kousek Země 2011

Vodní víla x Žáruzmarupán

1. místo: Anna Mojžíšová - Vodní víla x Žáruzmarupán

Autor: Anna Mojžíšková, 5 let
Kategorie: do 6 let
Škola: ZUŠ Trnková, Brno

Vojtěch Šilhan

2. místo: Vojtěch Šilhan - (bez názvu)

Autor: Vojtěch Šilhan, 4 roky
Kategorie: do 6 let
Škola: MC Kapřík, Blatná

Žáruzmarupán, který potápí lodě

3. místo: Matěj Široký - Žáruzmarupán, který potápí lodě

Autor: Matěj Široký, 6 let
Kategorie: do 6 let
Škola: MŠ Sulanského, Praha 4

Poznáváme řeku celá rodina

1. místo: Adéla Denková - Poznáváme řeku celá rodina

Autor: Adéla Denková, 9 let
Kategorie: 7 - 12 let
Škola: ZUŠ Jagellonská, Plzeň

Vodopády v podzemní říši

1. místo: Dominik Bílý - Vodopády v podzemní říši

Autor: Dominik Bílý, 7 let
Kategorie: 7 - 12 let
Škola: ZUŠ Jagellonská, Plzeň

Tajemství vzniku vody na Zemi

2. místo: Hana Orcígrová - Tajemství vzniku vody na Zemi

Autor: Hana Orcígrová, 10 let
Kategorie: 7 - 12 let
Škola: ZUŠ Rokycany

Vodní víla

3. místo: Natálie Štípková - Vodní víla

Autor: Natálie Štípková, 7 let
Kategorie: 7 - 12 let
Škola: ZUŠ Sokolov

1. místo: nebylo uděleno

Dárkyně života

2. místo: Vendula Kříženecká - Dárkyně života

Autor: Vendula Kříženecká, 15 let
Kategorie: 13 a více let
Škola: ZŠ Vlašim

Podzemní voda - zdroj života

3. místo: Andrea Hofmeisterová - Podzemní voda - zdroj života

Autor: Andrea Hofmeisterová, 16 let
Kategorie: 13 a více let
Škola: ZUŠ Jagellonská, Plzeň

Marie Kornoušková

Zvláštní ocenění: Marie Kornoušková - (bez názvu)

Autor: Marie Kornoušková
Domov Petra Mačkov

Můj kousek Země 2010

1. místo: Viktorie Šulcová – Město na dně moře v bublině - moje vycházka se psem do oceánu

Autor: Viktorie Šulcová, 6 let, Praha 10
Kategorie: Do 6 let
Škola: Základní umělecká škola, Praha 10

2. místo: Aneta Egerová – Město na lodích, létající domy

Autor: Aneta Egerová, 5 let, Praha 10
Kategorie: Do 6 let
Škola: Základní umělecká škola, Praha 10

3. místo: Michaela Havlů – Tučnáci se učí létat

Autor: Michaela Havlů, 6 let, Praha 10
Kategorie: Do 6 let
Škola: Základní umělecká škola, Praha 10

1. místo: Josef Doležal, bez názvu

Autor: Josef Doležal, 12 let
Kategorie: 7–12 let
Škola: ZŠ Trnkova, Brno

1. místo: Zuzana Brůhová – Ti co přežili

Autor: Zuzana Brůhová, 11 let, Klatovy
Kategorie: 7–12 let
Škola: Základní umělecká škola, Klatovy

2. místo: Jakub Zeman – bez názvu

Autor: Jakub Zeman, 11 let, Praha 5 - Zbraslav
Kategorie: 7–12 let
Škola: ZUŠ Zbraslav, Praha 5

3. místo: Daniel Palát – Jenom sníh a mráz

Autor: Daniel Palát, 9 let, Klatovy
Kategorie: 7–12 let
Škola: Základní umělecká škola, Klatovy

1. místo: Sára Pfefferová – Zmrzlý svět

Autor: Sára Pfefferová, 13 let, Hodonín
Kategorie: 13 a více let
Škola: ZUŠ Hodonín, Hodonín

2. místo: Jakub Dvořák – Časté povodně. Budou si jednou turisté prohlížet Prahu z gondol?

Autor: Jakub Dvořák, 17 let, Karviná - Nové město
Kategorie: 13 a více let
Škola: Gymnázium, Karviná - Nové Město

3. místo: Jáchym Váně – Když se oteplí…. Budu celý rok chodit v kraťasech, to se mně líbí, ale mám strach z jedovatých pavouků….

Autor: Jáchym Váně, 14 let, Plzeň
Kategorie: 13 a více let
Škola: ZUŠ Plzeň, Plzeň

Mimořádné ocenění za kolektivní dílo: Františka Babková, Eliška Hošková, Hana Schusterová, Anežka Matějíčková, Zuzana Klasnová, Nikol Hájková – Peříčka pro nové druhy ptáků

Autor: Františka Babková, 9 let, Klatovy, Eliška Hošková, 9 let, Klatovy, Hana Schusterová, 9 let, Klatovy, Anežka Matějíčková, 9 let, Klatovy, Zuzana Klasnová, 9 let, Klatovy, Nikol Hájková, 8 let, Klatovy
Kategorie: 7–12 let
Škola: Základní umělecká škola, Klatovy

Vítěz diváckého hlasování: Karolína Varvařovská – Vyprahlý kameny místo vodopádů

Autor: Karolína Varvařovská, 14 let, Jilemnice
Kategorie: 13 a více let
Škola: Gymnázium a SOŠ Jilemnice, Jilemnice

Můj kousek Země 2009

1. místo: Michaela Prouzová – Špičonát

Autor: Michaela Prouzová, 5 let
Zadání: Obratlovec B
Kategorie: Do 6 let
Škola: Základní umělecká škola, Praha 10

2. místo: Michaela Ogola – Kamenec

Autor: Michaela Ogola, 5 let
Zadání: Ostnokožec
Kategorie: Do 6 let
Škola: Základní umělecká škola, Nejdek

3. místo: Kryštof Knorr – Praještěrky

Autor: Kryštof Knorr, 6 let
Zadání: Obratlovec B
Kategorie: Do 6 let
Škola: Základní umělecká škola, Praha 10

1. místo: Anna-Marie Daňková – Máša

Autor: Anna-Marie Daňková, 8 let
Zadání: Obratlovec B
Kategorie: 7–12 let
Škola: Základní umělecká škola, Nejdek

2. místo: Albert Klein – Pravěký brouk

Autor: Albert Klein, 8 let
Zadání: Obratlovec A
Kategorie: 7–12 let
Škola: Základní umělecká škola, Klatovy

3. místo: Erik Jaluška – Tajemný tvor

Autor: Erik Jaluška, 10 let
Zadání: Obratlovec A
Kategorie: 7–12 let
Škola: 4. ZŠ Švermova, Žďár nad Sázavou 4

1. místo: Peter Luljak – Usměrňování pararuly

Autor: Peter Luljak, 17 let
Zadání: Rula
Kategorie: 13 a více let
Škola: Základní škola, Dřevohostice

2. místo: Kristýna Kovačíková – Pískovec, písek, pískoviště

Autor: Kristýna Kovačíková, 17 let
Zadání: Pískovec
Kategorie: 13 a více let
Škola: Gymnázium, Karviná - Nové Město

3. místo: Saskia Hlavová – Krása žuly

Autor: Saskia Hlavová, 17 let
Zadání: Žula
Kategorie: 13 a více let
Škola: Gymnázium a SOŠ, Jaroměř

Mimořádné ocenění: Jana Vítovcová – Janosaurus

Autor: Jana Vítovcová
Zadání: Stopa obratlovce
Kategorie: 7–12 let
Škola: Domov Petra Mačkov, Blatná - Mačkov

Cena pro nadějného paleontologa: Boris Petr Letocha – Iguadodon Bohemicus

Autor: Boris Petr Letocha
Zadání: Stopa obratlovce
Kategorie: 7–12 let
Brno

Vítěz diváckého hlasování: Radek Šefrna – Krokomlok bahenní (Salamacodilus palustris)

Autor: Radek Šefrna
Zadání: Obratlovec B
Kategorie: 7–12 let
Škola: Základní škola Hrádek u Sušice, Sušice

Můj kousek Země 2008

1. místo: Martina Kastlová: Černý kouř

ZUŠ Plzeň (Plzeň)
1.kategorie: 6 let

2. místo: Jonáš Maleček: Motýli

ZUŠ Blatná (Blatná)
1. kategorie: 6 let

3. místo: Jakub Horský: "Záchrana vody"

ZŠ Trnkova (Brno)
1. kategorie: 6 let

1. místo: Radoslav Penkov: "K čemu vede jedna havárie"

ZUŠ Blatiny (Praha 6 - Řepy II)
2. kategorie: 11 let

2.místo: Jiří Hradečný, Dan Bojkovský, Václav Teichmann : Chcete, aby to takhle dopadlo?

ZŠ a MŠ Olomouc (Olomouc)
2. kategorie

3. místo: Anna Janošková: "Minulost a přítomnost"

ZŠ Trnkova (Brno)
2. kategorie: 9 let

1. místo: Daniela Pavoničová: "Ekopohádka"

ZŠ Trnkova (Brno)
3. kategorie: 15 let

2. místo: Alice Minaříková: Žabí kamarádi"

ZŠ Trnkova (Brno)
3. kategorie: 15 let

3. místo: Jan Vaško: Chamtivost ohrožuje naši budoucnost

Základní umělecká škola (Praha 10 - Hostivař)
3. kategorie: 16 let

Zvláštní ocenění za originální ztvárnění: Filip Večeřa, Jakub Sedlář :

Gymnázium Lipník nad Bečvou
kolektivní dílo

Zvláštní ocenění za originální pojeti ekologické problematiky: Věra Dosedělová, Žaneta Zacpalová, Marie Žatková : Bolestivá cesta kosmetiky

ZŠ Štemberk
14 let

Zvláštní ocenění za originální výtvarné pojetí: Benjamín Juráň, Maxmilián Holusek : O chlapcích a lahvích

ZŠ Olomouc - Černovír
10 let

Můj kousek Země 2007

Absolutní vítěz: Šárka Turnerová

VO ZUŠ Tachov
7 let

1. místo: Šárka Turnerová: Grand Canaria

VO ZUŠ Tachov
1. kategorie: 7 let

2. místo: Adam Francouz: Jdeme hledat zkameněliny

ZUŠ Přeštice
1. kategorie: 7 let

3. místo: Rozárka Drobilová: Jak šly kamínky do světa

Fakultní mateřská škola (Praha 5)
1. kategorie: 5 let

1. místo: Kateřina Havránková: Sopka

VO ZUŠ Tachov
2. kategorie: 9 let

2: místo: Martin Hradil, bez názvu

ZŠ Moravské Prusy (Vyškov)
2. kategorie: 8 let

3. místo: Lucie Dušková: Moje bohatství, kterého si nejvíce cením

Církevní základní škola (Kroměříž)
2. kategorie: 11 let

1. místo: Veronika Dolejšová: Mapa mých snů

ZŠ Chválenická (Plzeň)
3. kategorie: 12 let

2. místo: Ludmila Karlíková: Můj vysněný pokoj

ZŠ Chválenická (Plzeň)
3. kategorie: 14 let

3. místo: Kateřina Němcová: Kresba tuší

ZUŠ Zlín - Malenovice (Zlín - Malenovice)
3. kategorie: 13 let

Zvláštní ocenění za nejlepší kolektivní dílo: Adéla Vomasková, Klára Vosáhlová a Lucie Seidlová: Uklízeč

ZŠ Na Smetance (Praha 2)
10 let

Zvláštní ocenění za výtvarné ztvárnění

ZŠ a MŠ Jana Pavla II (Hradec Králové)

Zvláštní ocenění za originální pojetí ekologické problematiky: Lukáš Pospíšil: Pomoz mi, mám teplotu

Církevní základní škola (Kroměříž)
10 let

Zvláštní ocenění: Saida Gadijeva: Lidi

ZŠ a Praktická škola Kladno (Kladno)