Soutěž k Roku Země

Soutěž > Galerie prací > Popisky k obrázkům
Další ročník soutěže naleznete na nových stránkách

Vybrané komentáře k obrázkům

Netrhejte motýlům křídla, vždyť oni pak pláčou. Nešlapte po kytkách, vždyť kytky tak krásně voní. Nezabíjejte lásku, vždyť láska je křehká jako ty kytky, a hlavně nezabíjejte lidi, vžd\ť lidi se mají rádi.
Eva Fučíková: Zahrada tulipánů

Tuhá zima vyhnala tlupu daňků z lesa až do údolí. V lese nemohou pod metrovou sněhovou pokrývkou najít žádnou potravu. V údolí tolik sněhu není. Kopýtky si mohou vyhrabat nějaké listí nebo kořínky. I lidé jim pomáhají přežít dlouhou zimu. Každý den přijíždí terénním autem lesník a přiváží jim seno. Zvířata ho už znají a znají i jeho auto. Ale přesto jenom opatrně vycházejí na mýtinu. Pouze jeden mladý daněk se osmělil a přiblížil se ke krmelci. Když to voňavé seno tak láká!!
Lucie Křížová: Česká Vysočina

Toto je obrázek zimy na Antarktidě, protože ozonová vrstva má díry, jde více slunečního svitu na zem a tak taje sníh. Malá Nina spadla na zem - led a ten se prolomil, teď jí unáší voda.
Kolektivní dílo : Zima na Antarktidě

Tohle jsou zvířata, které mám nejraději a mezi kterýma bych klidně žila. Nejraději ze všech zvířat mám psy, mám taky jednoho. Jmenuje se Besina. Besině je 14 let., ale vypadá jako štěňátko.
Veronika Stará:

V tomto místě jsem zažila spoustu hezkých chvil a legrace, fascinuje mě Středozemní moře, a proto jsem si vybrala zrovna toto městečko - MŮJ KOUSEK ZEMĚ.
Jaroslava Fránová: Městečko Marinador

Moje Země je chráněna červenými květy. V naší Zemi by se měli omezit cigarety, aby kvůli nim nevznikaly zbytečné pořáry a aby se nezničily velké a staleté stromy. Nemalo by tady jezdit tolik aut, aby se zbytečně neznečistil vzduch. Každý by chtěl mít svoje soukromí a proto by nemusel stavět tolik domů a paneláků. Přece tady musí být i trocha přírody! Měly by se tu omezit výlety do vesmíru a na Měsíc, protože když vyletí bývá špatné počasí.
Albína Bombuškar:

Moc ráda chodím do přírody. Hlavně na jaře, když všechno krásně kvete. Lehnu si do trávy a dívám se na modrou oblohu a na rozkvetlé stromy okolo sebe. Vždy mám pocit, že ze mě vyprchává špatná nálada a s úsměvem na tváři se vracím domů.
Veronika Čečková: Můj kousek země

Tento obrázek jsem nakreslil protože, se mi líbí příroda, stromy. Vyjadřuje krásu lesa, krajiny. Tento kousek krásy, navštěvuji skoro každý den. Okolo je pole, silnice a kousek pěkného lesíka. Lidé tam chodí, aby se osvěžili hlavu a odpočinuli si. Mám tenhle kousek krajiny moc rád. Protože je tam klid a pěkněš vám nad hlavou prozpěvují ptáčci. Je tam mech, na kterém můžete odpočívat. Kolonie mravenců, si vedle vás staví obydlí.
Igor Zetocha: Cíp přírpodní krajiny

Na tomto obrázku je vidět, co mám na světě nejradši. Moje nejmilejší místo na Zemi je příroda. Svůj volný čas nejraději trávím v přírodě, ať pozorováním zvířat nebo jen procházením se v lese. Tento obrázek je zcela vymyšlený. Nikde na Zemi ho nenajdete. Tyto hory nemůžete nikdy navštívit, ani se nemůžete zchladit v jezeře a vykoupat se s touto příšerou. Avšak já stále budu věřit, že někdy toto místo navštívím.
Filip Zhorný: Moje místo v horách

Krajinu jsem si vybrala, protože se mi líbí a je stejně krásná. V této krajině prostě nesmí chybět život. Proto jsem nakreslila holky, které si hrají s vodou, králíky jak se baví kluky, co hrají basketbal, slepice, které nesmí chybět v žádném hospodářství.
Klára Kadeřábková: Různý svět

Tento obrázek je v minulosti. Motýl, který je na obrázku se jmenuje táta Petr, dítě Jonáš a matka Stáňa. Voda je studená a špinavá a vzduch je čistý jen trochu zapáchá sírou, která vychází z nedaleké sopky.
Kateřina Škopová: Svět bez barev

Můj kousek světa je moře, podvodní ráj a kus pevniny. Jsou tam delfíni, které mám velice ráda. Jsou to moje nejoblíbenější zvířata. Na tento kousek pevniny bych chtěla vzít jen svou nejlepší kamarádku Barču a obě bychom byly delfíni. Chtěla bych, abychom byly ty nejšťastnější holky na celém světě. Byl by to jen náš ráj na Zemi.
Martina Zedníčková: V příštím životě budu delfínem

Tento obrázek maluji protože bych se ráda podívala do Egypta. Mám ráda sluníčko, horký písek a chtěla bych jezdit na velbloudech, kteří se houpou krajinou. Také bych chtěla podniknout exkurzi do pyramid, hrobek faraónů a lézt po těch největších stromech, které se nachází v oázách.
Miroslava Sychrová: Egypt

Kreslil jsem ovečky, protože se už málokde vidí. Tam, kde jsou dnes pastvy pro ovce, za deset let bude dálnice. Je to čistě můj výmysl, není to z dnešní doby, ale asi to takto vypadalo před mnoha lety. Když ještě byli pasáčci a hráli ovcím na flétnu. Nenosili boty a měli skromné oblečení. Mě se to ale líbí, přitahuje mě to, k tomu zapadající slunce a pasoucí ovce. To je o mém výkresu vše a doufám, že se vám líbí jako mě.
Jan Tichý: Návrat v čase

Tento obrázek jsem namaloval, protože mám rád les. Líbí se mi, protože je tam klid. Mohu se tam dojít vykoupat, protože je tam rybník. Jsou tam houby, louka a hráz. Byl bych moc nerad, kdyby tuto krajinu zničili. Můžeme tam s taťkou chodit na ryby a s mamkou chodit na procházky.
Adam Rychtařík: Na louce

Tento obrázek jsem namalovala, protože máme podobný rybníček na chalupě a je tam moc krásně. Ráda na toto místo chodím a koupu se tam v rybníku, jezdím na kole. Chtěla bych tento obrázek ukázat lidem, kteří mají rádi přírodu a klid. Ráda tam sedím s rodinou pozoruji přírodu a trhám si ovoce, které tu roste. Někdy bych si tam chtěla pozvat kamarádku, jako třeba Andreu z naší třídy a strávit tam s ní krásné letní odpoledne. V této krajině zpívají ptáci, létají motýli a různá jiná zvířata. Myslím, si, že až vyrostu, tak to bude úplně jiná krajina, ale opravdu nevím, jak bude vypadat. Když se tam vyhřívám na slunci, koukám do oblak na mraky a krásné stromy. Někdy si i prozp+ěvuji a sedím na trávě nebo poskakuji po trávníku. Mám to tam ráda. A ráda tam chodím se svými přáteli.
Martina Žižková: Tam, kde to mám rádq

Vybral jsem si kousek svého světa. Mě se příroda a venkov strašně líbí. Až budu velký, chci být zvěrolékař. Tento domeček mi připomíná chalupu u babičky. Zvířátka se mi hrozně líbí. Na venkově je čistý vzduch. Jednou tam budu bydlet.
David Vacek: Venkov

Já jsem kreslil vodopád. Protože se mi líbí příroda. Chtěl bych to ukázat dětem, kteří mají rády vodopády. Líbí se mi také tekoucí voda proto jsem kreslil vodopád. Ale i také vlny nebo padající voda.
Lukáš Pechek: Vodopád

Tento obrázek jsem kreslila z toho důvodu, že se mi ta krajina líbí už od dětství. Líbí se mi, když na rybníku plavou dva páry labutí. Málokdy se to vidí. Nakreslila jsem tam také kachny, aby tam také byl jiné druhy zvířat. Snad poznáte lekníny, které se mi vždy líbily. Moc se mi líbí krajina, kde je čisté životní ozduší. Labutě jsou pro ně nejkrásnější stvoření. Na tuto krajinu nikdy nezapomenu. Nechtěla bych, aby ji někdo znečistil a krásné labutě, které bych už nikdy nespatřila. Prostě nemohu už říci, co se mi na tomto obrázku líbí, ale vždy se budu kochat touto krásnou krajinou.
Sandra Biňovcová: Nejkrásnější krajina

Do tohoto kousku přírody jezdím každý rok na skautský tábor. Mám to tam moc ráda. V rybníku, který je na obrázku se učíme plavat. Kdo to umí, plave sám.
Veronika Hadravová: Rybník-Huntov

Pasou se tam dinosauři a svítí na ně slunce. Vyhřívají se na tom slunci, ale ono za chvíli zaleze. Je tam vedro, tak zalezou. Dinosauři o sobě neví a poperou se, protože je to jejich území.
Zuzana Steklá: Sluneční dinosauři

Na zemi mám ráda západ slunce a krajinu kolem něj. Všechno je takové jiné. Narůžovo natřená obloha a nádherné červánky. V tuhle dobu si ráda sednu na lavičku, koupím si smrzlinu a limču. Potom už se jen koukám, Země je v téhle době nádherně zbarvená. Není krásnější chvíle!
Lucie Jedličková: Západ slunce

Ten mám nejraději na horách, protože slunce vytváří krásné odstíny. Když paprsky dopadnou na stromy, vytvoří se krásné stíny. V zimě se všechno třpytí. Západy slunce, mám ráda i když nejsem na horách.
Markéta Švecová: Západ slunce v horách

Je to můj kousek země, protože se mi líbí. Mám ráda led a sníh, proto jsem to malovala. Tučňáci jsou hezká zvířata. Jsou prima. Polární oblast ale i zimy se mi hodně líbí i když tu není samý led a sníh.
Žaneta Liplová: Antarktida

Je to můj kousek Země, protože jsou krásné a je z nich krásný výhled. Na horu se jede většinou lanovkou a na lanovce mě to baví. Ve výšce fouká krásný vítr a je mi tam zkrátka moc pěkně.
Vilém Krupka: Hory

Tento obrázek je vybuchující sopka a okolo ní jsou hory. Na sopce se mi líbí, když z ní vytéká láva do okolí. Láva je velmi horká a nebezpečná, ztuhne asi z 1 den. V sopce se láva nazývá magna - žhavá hmota vytékající ze zemského jádra.
David Vojáček: Sopka

Tento obrázek jsem kreslila proto, že se mi hory moc líbí. Hory, ale i krajina kolem nich je přece krásná. Nejdříve jsem myslela, že budu malovat moře, palmy. Potom mě napadly hory. Jak se na jejich vrcholcích odráží sluníčko. Je tam klid a vítr se prohání po krajině, která hory obklopuje. Ráda bych se k nějakým velkým a mohutným horách podívala. Byl by to pro mě nepopsatelný zážitek..
Michaela Fiedlerová: Moje hory

Už jako malá jsem se chtěla na takové místo podívat. Vždycky jsem si představovala, jak ležím třeba pod tím stromem a přemýšlím o všem, co mě zrovna napadne. Nikde nikdo, čerstvý vzduch - no prostě nádhera. A protože se mi tento sen, dostat se na tak kouzelné místo asi nikdy nesplní, tak jsem si ho alespoň nakreslila. Někdy mám pocit, že jedině tímto způsobem se tam mohu podívat!
Eliška Fremrová: Můj sen

Namalovala jsem toto místo , protože tam velmi ráda chodím. Scházíme se tam s mou nejlepší kamarádkou Verčou. Je to naše místo a ráda na něj vzpomínám.
Marie Felbingerová: Rozcestí

Můj výkres jsem pojmenoval Třešeň. Na tom to obrázku jsem nakreslil třešeň a svět kolem ní. Takové místo se dnes jen tak nevidí. Všude jsou města a dálnice, ale nikde čistá příroda. Všude jsou odpadky a nepořádek. Lidé by se měli změnit.
Jan Ouhel: Třešeň

Tento obrázek jsem kreslila proto, protože mám ráda přírodu. Ale záleží na každém z nás, co si vybereme. Někomu vyhovuje městská krajina s velkými komíny a mrakodrapy, ve které je všechno dostupné. někdo zase jako já má rád přírodu, zvířata a rostliny. Je to jen a jen na nás, jestli si vybereme cestu do města nebo cestu z města do přírody.
Barbora Zedníčková: Země nám dává svobodnou volbu

Dobrý den! Vítám Vás na planetě Země. Na obrázku vidíte co by se nemělo dělat, protože to škodí zdraví a přírodě. Jediné co jsem na obrázek nakreslila, že je dobře, jsou kontejnery. My si řekneme, že jsou to obyčejné barevné popelnice, ale s tím bych si nebyla moc jistá. Jsou to tříděné popelnice, kam třídíme odpad. Kontejnery mají barvu žlutou, modrou, zelenou a černošedivou. Do žluté popelnice dáváme plasty, do zelené sklo, do modré papír a do černošedivé dáváme zbylý odpad. A co tu máme špatně! Určitě nesmíme v lese dělat oheň a zapalovat stromy. Našemu zdraví škodí také drogy. Ty lidi co jednou zkusí drogu, tak si špatně odvyknou nebo už si ani neodvyknou. Pořád mají chuť jenom na tu drogu. Určitě také nesmíme sprejovat na různé obchůdky, školy, školky a domy. Ty lidi co sprejují jenom nápisy, tak něco nemají v mozku v pořádku. Ještě tu mám jednu věc. Kdo kouří, není to také zdravé, jsou to taky takové drogy. A zase se nedá odvyknout. Dobře kouří, ale neměli by típnutou cigaretu, vyhodit do koše nebo někam na zem. Nashledanou!
Barbora Linhartová:

Já bych si přál, aby bylo více lidí, kteří třídí odpad a více železnic s elektrickým provozem. Ale zase méně továren, bojovnických arén. Aby lidé nekouřili a nepoužívali drogy. Ať je na naší zemi mír, .... vždyť už tak nám lidem hrozí vyhynutí (zabíjíme se navzájem). Člověk o tom ani neví, ale skoro každá věc, kterou udělá např. zapálí cigaretu, nebo otevře novou továrnu, udělá na naší Zemi další hrozbu. Ať se zmenší počet aut, ale stejně nikdo nezmění již lidi, kteří pořívají drogy a tady.... ať je alespoň pro ty, kteří jsou na něčem zavislí, více ústavů a nemocnic. Já vím, že můj výkres s tím už nic neudělá... ale stejně.... Jan A. Komenský sice chtěl, aby byly lidé chytřejší, ale způsobil tím, že lidé vymysleli atomovky, bomby, tanky a takové věci. Prostě z nás udělal ty, kteří teď škodí Zemi. Zkrátka to trochu přehnal, s tím jak chtěl vzdělanost lidí.
Michael Lazarov:

Co vidíte není skutečnost, nýbrž jen představa mého ideálního pokoje. Je zde ale možnost, že se ho brzy dočkám, v tom případě by sice nevypadal přesně takhle, ale to nevadí, zvlášť, když tam nebude nepořádek.
Adam Babuljak: Můj dětský pokoj

Na zemi je tma a v té tmě se skrývá spousta odpadků. Najednou je ve vzduchu nějaká divná věc. Ta věc přistane a vyjdou z ní mimozemšťani. Sesbírají všechny odpadky v okolí a dají je do takového podivného stroje. Zmáčknou knoflík a čekají. Najednou z břicha stroje vyjedou krásné hračky a barevné oblečení. Mimozemšťani všechny krásně zabalí a označí jmenovkou. Malými talířemi je odváží tajně večer nemocným dětem.
Míša Bočková: Zem a mimozemšťani

Určitě všichni víte, jak to na Zemi chodí. "To jednou na zem přistála raketa", vystoupili z ní 3 roboti. 1. se jmenoval Sklo Žrout, 2. se jmenoval Plasto Žrout a 3. se jmenoval Papíro Žrout. A hned se dali do práce. 1. robot jedl sklo, 2. robot jedl plast a 3. robot jedl papír.
Vendula Radová: Likvidace odpadků

Na tomto obrázku jsem namalovala naší krásnou planetu "Země". Okolo ní jsem také namalovala věci, které bychom měli omezovat. Například: "cigarety" proč nám škodí. Protože škodí našim plícím a znečišťují vzduch. Namalovala jsem čtyři auta a z toho jsem dvě škrtla. Znamená to, že bychom měli méně jezdit autem. Auta znečišťují vzduch svými plynovými výfuky a proto se nám každým dnem kvůli autům hodně znešiťuje vzduch. Namalovala jsem i raketu, protože vždy když vystartuje a projde atmosférou zhorší se nám počasí, nebo klimatické změny. Škrtla jsem a namalovala jsem pistol a to proto, že kdybychom hodně používali zbraně hodně by to zničilo nejen nás, ale i celou naší zemi. Namalovala jsem i drogy a to proto, že kdybychom každý užívali drogy umřeli bychom. Naposled jsem namalovala továrnu protože z jejího kouře vychází jedovatý plyn či oxid uhličitý. Všechno co jsem namalovala auta, cigarety, raketu, továrnu, drogy a pistol to nám i přírodě moc škodí a proto jsem to škrtla.
Monika Doová:

Téma, které bylo pro tuto soutěž vybráno zní pokud vím: Můj kousek země. Když se však na můj obraz pořádně zahledíte a zapřemýšlíte, dojdete k názoru, že můj výtvor nezobrazuje žádno krajinu, město, ani vesnici. Musím potvrdit, že je to tak.... Když jsem včera zasedla ke svému stolu, po boku své pastelky, uvědomila jsem si, že mám ráda každé místo, kde je má rodina se mnou. Že žádný palác, hrad, dokonce ani rák, by pro mě nebyl "mým místem", kdyby okolo mě nepobíhali sourozenci a kdyby nebyla na blízku má maminka a tatínek. Proto jsem se nerozmýšlela a nakreslila mou rodinu. .... Mohu s jistotou říci, že oni jsou pro mě to nejdůležitější, co jsem kdy měla....
Barbora Švédová:

Dobrý den, já jsem Michal Horák a doufám, že k vám ten dopis došel. My tady v Hradci mamuty nelovíme, ale nic proti vašim jídlům, třeba tam máte dost dobré jídlo. Mě strašně vždycky zajímalo, jak vypadaly doopravdy dinosauři. Jestli mi odepíšete, tak mě pošlete obrázek dinosaurů.
Kolektivní dílo :

Dobrý den milí češi, jak tam žijete? Zabijete ještě mamuty? Žijete v jeskyních? My ano. Myslím, že máte oheň a máte dobré maso. jestli umíte psát, tak nám napište. Jsme Velká hora a Škrakalka. A adresa je jednoduchá: Pravěk
Kolektivní dílo :

Nakreslily jsme tento ostrov, protože je na něm vše, co potřebujeme. Tesco-proton,protože tam najdeme vše, co potřebujeme. Telefonní budka - gratis, můžeme si zavolat, kam chceme. Kadibudka - občas si taky musíme dojít tam, kam i král chodí sám. Televize - večerní program. Skluzavka - odpolední zábava a blbnutí. Postel - taky si budem potřebovat odpočinout a Medvídek je pouhá dekorace.. Vana tam máme proto, aby žlutá Kačenka měla kde plavat. A z douhé chvíle jsme se staly pirátkami a hledaly jsme poklad.
Tereza Lexová a Michaela Šťávová: Ostrov Termiland

Tento obrázek jsem namalovala, protože s koňmi nejraději chodím k řece. Řeka v přírodě, kde nejsou žádné elektrárny, silnice, mi připomíná den, kdy jsem poprvé na koni. Tento obrázek bych chtěla ukázat lidem, kteří mají rádi, jak přírodu, tak i koně. Dnes, když tam s tetou jdu, pozoruji v řece ryby a další malá stvořeníčka. Na toto místo bch chtěla někdy vzít svoji kamarádku. Mrzelo by mě, kdyby se tam začaly stavět nějaké budovy. Krajina u řeky nekrásnější, taková jaká je dosud, nic bych tam měnit nechtěla. Sice nevím, jak bude tato krajina za pár let vypadat, ale na toto místo nikdy nezapomenu.
Andrea Řezková: U řeky

Tento kousek Země jsem si vybrala, protože už od malička obdivuji hory. Vždy jsem si přála na hory jet. Vystoupit na nejvyšší vrchol a podívat se dolů do údolí. Na horách jsou nejčistější řeky, svítí tam slunce, je tam sníh a skoro vůbec tam neprší. Hory mám ráda a vždy ráda mít budu.
Jana Regásková: Hory

Tento kousek země se mi líbí nejvíce ze všech koutů světa. Vodopády se mi moc líbí. Hory zapadající slunce, zvířata. To všechno vytváří krásnou krajinu.
Iveta Kučerová: Život v přírodě

Tento svět jsem si vybrala, protože mě zvířata zajímají a je tam plno přírody. Rostou tam krásné květiny, stromy, jsou tam krásné potoky. Jsou tam kameny a hlavně plno zvířat.
Barbora Šimanová: Země zvířat

Tento obrázek jsem nakreslila, protože mám ráda přírodu a ta je nekrásnější bez zásahů člověka. Krásné rajky a diamantově se lesknoucí kolibříci, šelmy a stromy všech druhů, jezera s křišťálovou vodou. To vše se spoléhá samo na seba a to je to nekrásnější!
Zuzana Richterová: Tropický ráj

Líbí se mi skály. Také se mi líbí jezera. V létě se ráda chodím koupat, ale ne do jezera, které jsem nakreslila, ale do rybníka. Na jezeře se krásně třpití vlnky.
Denisa Šimanová: Slet zvířátek

Krajinu jsem namalovala, protože jsem ráda v přírodě. V krajině je nejlépe, je tam spousta zvířat a čerstvý vzduch. Krajina, krajina ta je má jediná, mám ji velmi ráda, protože jsou tam zvířata.
Monika Chalupná: Krajina

To co jsem namalovala jsou všechny zvířata, které mám nejraději, ale bohužel tam nějaké zvířátka chybí. Moje nejoblíbenější zvíře je kůň jménem Girrča, narodila se 6.5.2000 a bude mít hříbátko. Moc se na něj těším a doufám, že si ho budu moci vzít.
Dominka Čiháková:

Můj nejoblíbenější kousek Země i země je Francie, Paříž a její krásné uličky. Všude je mír, klid, nikdo nikam nespěchá. Lidé se na sebe usmívají, povídají si spolu. Žádné pomluvy. To je prostě RÁJ!
Lucie Maxová:

Základ veškerého bytí je sluneční energie, proudící do mého životního prostoru. Je jím zahrada života. Zahrnuje mé blízké, rodinu, přátele, veškeré živočichy a rostliny, které v nás zachovávvají svůj otisk. Sluneční řár je vnitřní enrgie, která rozpouští okolní a dnešní chaos.
Markéta Mudrová: Životní energie

Sněžka je nejvyšší hora v České republice. Měří 1602 m a je to dominanta Krkonoš. Na Sněžce je v zimě přístup na všechny sjezdovky s lyžemi a snowboardem. V zimě je Sněžka skoro celá bílá. Pod Sněžkou je horský rybníček s kachnami. V létě Sněžka září hnědou, světle a tmavě zelenou barvou, na vrcholku je sníh. Sněžka leží v pohoří Krkonoš a je v nejvyšším pohoří. Sněžka má hotel, ze kterého je krásný výhled do rozhlehlé krajiny. Ze Sněžky je výhled na Liberecký Ještěd, na Hradec Králové a na Orlické hory.
Daniel Škota: Sněžka - nejkrásnější hora v Krkonoších

Na levo - minulost! Kdysi tam byl hrad, lesy a potok, prostě krásná přídoda všude krásně. Na pravo součastnost! Paneláky, supermarkety, auta..... Když se podíváte doleva a doprava co si o tom myslíte? Já si myslím, že je to dost velký rozdíl. Nebo snad ne?
Kristýna Chrástová: Minulost a dnes

Dinosauři utíkají a Leonka najde vodopád černoty. Vodopád černoty, který můžou jenom hodní dinosauři. Leonky máma už dávno odešla, ale Leonka neví jak ten vodopád přejít.
Magda Nováková: Vodopád černoty

Na obrázku se odehrává minulost milých dinosaurů. Je to ojedinělý druh dinosaurů. Zatím jsem slyšela jen o zlých dinosaurech, ale tento obrázek ukazuje, že existuje i hodný druh dinosaurů. Obrázek ukazuje zamilovaný pár dinosaura Edmunda a dinosaurky Silvinky. Edmund a Silvie stojí na vodopádě pod nimi teče horský pramen a v něm sedí jejich maminky.
Isabela Russitzki: Vodopád zdraví

Na obrázku jde rodina, která je velmi zvláštní tím, že vyfukuje jedovatý plyn. Proto si s ním raději nikdo nezahrávál. Takže to je vlastně milé zvířátko.
Karolína Suchá: Dinosauří rodina