Můj kousek Země
Česká geologická služba

Ceny

Zlichovaspis auriculata

zadeček trilobita Zlichovaspis auriculata, devon, zlíchovské souvrství, lokalita Hostim

Zlichovaspis auriculata

zadeček trilobita Zlichovaspis auriculata, devon, zlíchovské souvrství, lokalita Hostim

Zlichovaspis auriculata

zadeček trilobita Zlichovaspis auriculata, devon, zlíchovské souvrství, lokalita Hostim

Zlichovaspis auriculata

negativ zadečku trilobita Zlichovaspis auriculata, devon, zlíchovské souvrství, lokalita Hostim

Dalmanitina socialis

zadeček trilobita Dalmanitina socialis, ordovik, letenské souvrství, lokalita Beroun

Dalmanitina socialis

zadeček trilobita Dalmanitina socialis, ordovik, letenské souvrství, lokalita Beroun

Dalmanitina socialis

hlavička trilobita Dalmanitina socialis, ordovik, letenské, lokalita Beroun

Reedops decorus

zadeček s částí trupu trilobita Reedops decorus, devon, zlíchovské souvrství, lokalita Svatý Jan pod Skalou

Dalmanitina socialis

zadeček trilobita Dalmanitina socialis, ordovik, letenské, lokalita Beroun

Dalmanitina socialis

zadeček trilobita Dalmanitina socialis, ordovik, letenské, lokalita Beroun

Exkurze na naleziště zkamenělin pod vedením profesionálního paleontologa

V rámci všech kategorií je pro vítěze a celou třídu připravena exkurze do nalezišť zkamenělin z období ordoviku a siluru v okolí Řeporyj. Geologickou výpravu bude doprovázet odborný výklad paleontologa z řad specialistů České geologické služby. Dětem pomůže s technikou hledání zkamenělin, seznámí je s historií vývoje života na naší planetě a vysvětlí podstatu vzniku zkamenělin.

nakladatelství MF

Publikace z produkce Vydavatelství Mladá fronta

Mladá fronta je jedním z největších českých vydavatelských domů působících v oblastech vydávání časopiseckých, klientských a knižních titulů. Na knižním trhu je od roku 1945 a věnuje se zejména překladové beletrii, populárně-naučné literatuře, literatuře faktu, knihám pro děti a mládež. Vydává i literaturu z oblasti sci-fi a fantasy, cestopisy a historické romány nebo obrazové publikace encyklopedického charakteru. Ročně v Mladé frontě vychází minimálně 150 novinek.

Volné vstupenky do Národního muzea

Vítězové mohou navštívit expozice stálé i aktuální. V našem největším muzeu i jistě vybere i ten nejnáročnější návštěvník. Zapojit se můžete také do různých kulturních a vzdělávacích programů, které muzeum pořádá.

Rodinné vstupenky do ZOO Praha

Pro autory všech oceněných prací jsou připraveny rodinné vstupenky do ZOO v Praze. Vítězové mohou vzít svou rodinu na procházku do zoologické zahrady, která se po nákladné rekonstrukci stala opravdovou oázou pro všechna chovaná zvířátka. Děti si tak budou moci prohlédnout například jeden z největších projektů v historii nejen pražské, ale i všech evropských ZOO - pavilon Indonéská džungle.

Publikace z produkce Vydavatelství České geologické služby

Publikace pro děti z produkce Vydavatelství České geologické služby jsou připraveny pro vítěze ve všech kategoriích. Těšit se tak mohou například na vystřihovánky a omalovánky s motivy pravěkých ještěrů, sadu pohlednic s trilobity, kteří se nacházeli na našem historickém území, a zajímavé publikace o krajinách a územích blízkých i dalekých.

Vstupenky do iQparku Liberec

iQpark je prvním science centrem v České republice. Science centra jsou založena na interaktivitě a experimentování. Smyslem je objevování nových věcí a zákonitostí, poznávání, vytváření si vlastních hypotéz a jejich vyzkoušení. Jedná se o novou formu "muzea" s několika stovkami exponátů. Základní myšlenka všech zařízení tohoto typu je v zapojení všech smyslů, to znamená, že všeho se lze dotknout, všechno lze "očuchat", vše lze vidět, vše lze slyšet.

Volný přístup do on-line projektu Škola za školou a Pohádková škola na 1 školní rok

Centre for Modern Education se zaměřuje na rozvoj inovativních vzdělávacích metod, kreativní využití moderních technologií a otevírání nových možností ve vzdělávání. Škola za školou je komplexní a velmi rozsáhlá služba, která zahrnuje látku třinácti hlavních předmětů: český jazyk, anglický jazyk, německý jazyk, francouzský jazyk, matematika, fyzika, chemie, biologie, zeměpis, dějepis, podniková ekonomika, účetnictví a základy společenských věd. Hlavním cílem této služby je pomoci dětem s přípravou do školy, zejména s přípravou na zkoušení, písemky a závěrečné testy. Na stejném principu, jako Škola za školou, je založen i vzdělávací projekt Pohádková škola. Ten je také orientován na procvičování formou interaktivních cvičení, je však uzpůsoben, stylem i obsahem, pro žáky prvního stupně ZŠ.

Publikace z produkce vydavatelství Grada Publishing, a. s.

Knihy s logem GRADA vycházejí v České republice již od roku 1991. GRADA si za dobu své existence vybudovala pozici největšího tuzemského nakladatelství odborné literatury co do objemu tržeb, počtu vydávaných nových titulů i šíří oborů své působnosti a to jak v České tak i ve Slovenské republice. Nabídka společnosti GRADA pokrývá široké spektrum odborné literatury z nejrůznějších oblastí lidské činnosti. Ročně produkuje více než 400 novinek ve více než 29 oborech asi v 90 edičních řadách.

Vstupenky do Mendelova muzea v Brně

Stálou expozici muzea tvoří výstava Gregor Johann Mendel – člověk, opat a vědec. Ke zhlédnutí je zde ale velké množství velmi zajímavých aktuálních výstav, jejichž nabídka je v odkazu v nadpisu.