Zalinkuj stránku v:
reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce Věda a výzkum

PřihlášeníPřihlášení
Úvod > Věda a výzkum > Informační systémy > Ediční činnost

Ediční a vydavatelská činnost

Vydavatelství České geologické služby je největším vydavatelem geologické literatury v ČR. Zaměřuje se na odborné publikace věnované jednotlivým oborům věd o Zemi, geologické a účelové mapy různých měřítek i populárně naučné tituly, které zpřístupňují geologická témata široké veřejnosti. Široká paleta vydávané produkce nabízí jak výsledky výzkumů z domácího prostředí, tak i poznatky geologů-specialistů z prací v nejrůznějších částech světa. I proto je vydavatelská činnost vnímána již od založení ústavu jako jeho nezbytná součást a je také začleněna do statutu České geologické služby – instituce má v tištěné formě uchovat a předávat veřejnosti, všem státním a soukromým organizacím i jednotlivcům geologické a odvozené mapy různých měřítek a publikace, které souvisejí s její činností.

Přehled vydávaných publikací

Přehled vydávaných publikací

Široká paleta vydávané produkce Vydavatelství ČGS nabízí jak výsledky výzkumů z domácího prostředí, tak i poznatky geologů-specialistů z prací v nejrůznějších částech světa. Publikační činnost vydavatelství pokrývá široké spektrum oblastí věd o zemi, zpracovaných v různých formách.

Přehled vydaných tištěných map

Přehled vydaných tištěných map

Česká geologická služba jako výkonný orgán státní geologické služby provádí regionální geologický výzkum spojený s mapováním, na jehož základě sestavuje a vydává široké spektrum geologických a účelových geovědních map. Geologické mapy a mapy z nich odvozené jsou základem, na které navazují další informace o geologii státního území a jejich aplikace.

Publikace ČGS on-line

Publikace ČGS on-line

V této sekci naleznete on-line přístup k periodikům ČGS – Bulletin of Geosciences, Special Papers, Sborník geologických věd a Zprávy o geologických výzkumech. Dále zde naleznete významné publikace vydané v průběhu vydavatelské činnosti ČGS, publikace o ČGS včetně výročních zpráv a publikace o významných osobnostech geologie.

Ikona Vydavatelské služby

Vydavatelské služby

Seznam služeb nabízených Vydavatelstvím ČGS

ikonka odkazů Odkazy
On-line obchod On-line obchod

nabízí geovědní mapy, knihy a další publikace.

ikona Bulletin of Geosciences Bulletin of Geosciences

Volný přístup k plným článkům.

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420257089433
patrik.fiferna@geologycz