Zalinkuj stránku v:
Google Google Digg Digg reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce Služby

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám
Úvod > Služby > Archivy > Digitální archivy

Digitální archivy

Systematická digitalizace listinné textové i mapové dokumentace uchovávané v archivech České geologické služby probíhá na specializovaných pracovištích v Praze a v Brně. Jde o nejefektivnější způsob trvalé záchrany a uchování unikátních archivních dokumentů umožňující zároveň moderní způsob jejich zpřístupnění.

Digitální archiv Geofondu

Pracoviště digitalizace jsou díky podpoře zřizovatele vybavena moderní skenovací technikou včetně velkoformátových mapových a knižních skenerů a velkokapacitních datových úložišť.

V současnosti existuje již pro více jak 47 000 dokumentů z archivního fondu také jejich digitální ekvivalent, digitalizováno je přes 4 miliony stránek. V mapových archivech je v digitální formě dostupných na 90 tisíc dokumentů.

Zpřístupnění

Digitalizované fondy jsou nyní pro veřejnost on-line zpřístupněny k prohlížení na monitorech v centrální badatelně Kostelní 26, Praha 7 a ve vnitřní intranetové síti pro zaměstnance ČGS. V současnosti probíhá vývoj nového nástroje pro možnost zpřístupnění pro všechny registrované badatele za paušální roční poplatek. O jeho spuštění Vás budeme včas informovat.

Jak získat digitální kopii archivních dokumentů

Informace o všech zprávách a posudcích, které jsou dostupné v digitální podobě je možno vyhledat v aplikaci ASGI, kde jsou tyto signatury vyznačeny barevnou ikonou. Kompletní digitální kopii nebo vybrané stránky je možno získat na základě zaslané objednávky na pracovníky datových služeb:
Kontakt: RNDr. Renata Kachlíková, RNDr. Marta Jelenová

    Data jsou poskytována:
  • výběrem dat z digitálního archivu již naskenovaných dokumentů
  • digitalizací archivních dokumentů dle vlastního výběru (v tomto případě je nutno počítat s o něco delší časovou lhůtou dodání).
Poskytované služby jsou zpoplatněny dle platného ceníku. Výsledné datové soubory jsou v dohodnutém formátu žadateli zaslány elektronicky.

Digitální fond mapových dokumentů

Podrobné informace o mapových dokumentech, které je možno poskytnout v digitální podobě jsou uvedeny na stránce Mapového archivu.
Kontakt: Ing. Katarína Černá

ikonka souborů Soubory
ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Kostelní 364/26
170 06 Praha 7
tel.: +420234742114
marta.jelenova@geologycz
Česká geologická služba
Kostelní 364/26
170 06 Praha 7
tel.: +420234742116
renata.kachlikova@geologycz