Aplikace ASGI umožňuje jednotný přístup a parametrické vyhledávání záznamů o nepublikovaných zprávách a posudcích uchovávaných ve všech archivních fondech ČGS. Jedná se především o dokumentaci odevzdávanou archivu Geofond na základě zákona č. 62/1988 Sb. (o geologických pracích) a odborné výstupy organizace od jejího založení až po současnost. Kromě detailní informace o jednotlivých zprávách a posudcích nabízí u digitalizovaných dokumentů i jejich náhled. Dostupné jsou též záznamy o některých dokumentech uložených v archivech jiných geologických organizací.
Aplikace pro každoroční zpracování výkazů "Formuláře pro poskytování údajů do báňsko-technické evidence Hor – MPO ". Údaje ve výkazech jsou vztaženy vždy ke konkrétnímu dobývacímu prostoru nebo ložisku nevyhrazeného nerostu za sledovaný rok.
Aplikace mezinárodního odborného časopisu Bulletin of Geosciences. který publikuje nová pozorování, principy a interpretace z různých geovědních oborů. Časopis je vydáván čtvrtletně ČGS a obsahuje původní články, diskuse a knižní recenze. Bulletin (Věstník), který vychází pod různými jmény od roku 1925, byl počátkem roku 2007 začleněn do databáze ISI (Web of Science).
Bulletin of Geosciences je mezinárodní žurnál vydávat doklady původního výzkumu, přehledné články a krátké příspěvky týkající paleoenvironmentální geologii, zahrnující paleontologii, stratigrafii, sedimentologii, paleogeografii, paleoekologii, paleoklimatologii, geochemii, mineralogii, geofyziku a příbuzné obory. Všechny dokumenty jsou předmětem mezinárodního odborných posudků.
Mapová aplikace používá běžný webový prohlížeč pro zobrazení webových služeb (WMS, WFS) geologických map České republiky a Slovenské republiky v měřítku 1: 500 000. Aplikace zároveň nabízí dva číselníky: litologie a chronostratigrafie. GeoSCiML položky jsou poskytovány s nestrukturovaným textovým popisem v angličtině.
Aplikace zajišťuje přístup k datům databáze Dekorační kameny České republiky a umožňuje vyhledávat nemapové informace podle různých kritérií: obchodních názvů, petrografických, fyzikálně-mechanických vlastností hornin, minerálního složení, barvy, zrnitosti, míst těžby nebo způsobu použití.
Aplikace zpřístupňuje evidenci veškerého dokumentačního materiálu k mapovacím akcím. Dokumentační materiál je ukládán a tříděn v dřevěných bednách na vzorky v depozitářích ČGS v Lužné u Rakovníka.
Aplikace na rezervaci elektronové mikrosondy CAMECA SX100 na "Pracovišti elektronové mikroskopie a mikroanalýzy" - společném zařízení Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně a ČGS (pracoviště Brno).
Aplikace Fotoarchiv ČGS zpřístupňuje rozsáhlou historickou a současnou fotografickou dokumentaci ČGS z České republiky i ze zahraničí. Aplikace umožňuje vyhledávat fotografie podle autora, roku vzniku snímku, správních jednotek a podle geologického členění, geologického stáří a geologických lokalit. K dispozici jsou také předpřipravené Fotogalerie – série tematických snímků (např. Stavba Lipenské přehrady 1958–1959 nebo Expedice do Antarktidy 2004–2009).
Aplikace zpřístupňuje naskenovaný katalog přírůstků (knihy, periodika, separáty), cca. z období 1850-1986, 125.000 záznamů. Katalog je řazen substantivně - podle podstatných jmen v názvu (i periodik) a jmen autorů. Stav katalogu je z roku 2001.
Mapová aplikace zpřístupňuje vrstvy, které jsou tematicky členěny podle použitých geofyzikálních metod. Jedná se o měření hrazená ze státního rozpočtu a realizovaná převážně bývalou firmou Geofyzika Brno. Aplikace zprostředkovává mapové vrstvy: seismika (seismokarotážně proměřené vrty, seismické reflexní profily), vertikální elektrické sondování (akce VES, profily a sondy), gravimetrie (akce 1:25 tis, mapa úplných Bouguerových anomálií) a geofyzikální prozkoumanost ČR (regionální, lokální).
Mapová aplikace, zobrazuje vymapované objekty, které patří do kategorie geohazardů. Jedná se o data úložných míst těžebního odpadu, důlní díla, poddolovaná území, svahové nestability a radonová mapa. Stručný popis je doplněn odkazy na další informace a u důlních děl i na dokumentační fotografie.
Aplikace využívá řešení vyvinuté ČGS pro zobrazování mapových služeb pomocí ESRI API 3.x. Je funkčně a designem optimalizována pro použití na dotykových zařízeních a malých displejích. Aplikace umožňuje lokalizovat aktuální polohu uživatele na mapě pomocí geolokačních schopností použitého zařízení, čímž usnadňuje využití přímo v terénu. Vše na podkladě podrobných topografických map nebo leteckých snímků přebíraných od společnosti Seznam.cz, a.s..
Aplikace zpřístupňuje naskenovanou jmennou bibliografickou kartotéku (články, stati, separáty a knihy z domácí literární produkce), 1928-1989, 100.000 záznamů, kartotéka uzavřena.
Aplikace on-line geologické encyklopedie zpřístupňuje databázi, která je založena na publikaci "Malá encyklopedie geologie", kterou v roce 1993 vydal vlastním nákladem jeden z předních českých geologů profesor Jan Petránek. Encyklopedie byla za jeho spolupráce zdigitalizována a je dále doplňována o nové termíny. Původní pérovky byly částečně překresleny J. Synkem a některé termíny jsou doplněny fotografiemi.
Aplikace zpřístupňuje soubor 940 tištěných i rukopisných geologických map České republiky (1955-2001) v měřítku 1 : 25 000 uložených v archivu ČGS. Součástí aplikací zpřístupněných materiálů jsou mj. vysvětlivky, geologické řezy, litostratigrafická a geofyzikální schémata atd. Vyhledávat lze podle listokladu a podle typu souřadného systému (zobrazení). Aplikace pracuje se statickými daty a rastrovými obrázky. Aplikace je volně dostupná v demo verzi (kraj Vysočina) na webu, plnou verzi lze zakoupit na DVD-ROM (e-shop).
Aplikace zpřístupňuje výběr nascanovaných mapových listů historických geovědních map z období před rokem 1918 především z území Čech, Moravy, Slezska a Slovenska, ale i přilehlých území v rámci Evropy. Součástí autorského rejstříku jsou životopisy významných autorů a jejich portréty. Aplikace pracuje se statickými daty a rastrovými obrázky a je zpracována kromě češtiny a angličtiny také ve slovenštině. Aplikace je dostupná v demo verzi na webu, plnou verzi lze zakoupit na DVD-ROM (e-shop).
Mapová aplikace, která je díky geolokaci přes GPS využitelná přímo v terénu, popisuje geologicky zajímavá místa ČR - přirozené geologické výchozy a útvary, jeskyně a krasové jevy, pozůstatky činnosti člověka, zejména těžební, geologické expozice v muzeích nebo přírodě a geoparky. Stručný popis je doplněn fotografií, údajem o ochraně lokality a případně odkazy na další informace. Některé geologické útvary jsou doplněny animací jejich vzniku či exkurzním průvodcem ve formátu pdf. Navíc je možné zobrazení geologické mapy a vrstev Důlní díla a Dekorační kameny se základními informacemi o znázorněných objektech. Vše na podkladě podrobných topografických map nebo leteckých snímků přebíraných od společnosti Seznam.cz, a.s. Aplikace využívá řešení vyvinuté ČGS pro zobrazování mapových služeb pomocí ESRI API 3.x. Je určena pro použití jak na desktopu, tak na dotykových zařízeních a malých displejích.
Aplikace zpřístuňuje přehled vědecky významného materiálu (vzorky hornin a minerálů) uloženého v odd. hmotné dokumentace a sbírek ČGS pokrývajícího území Českého masivu, případně části Karpat. Databáze je jako celek evidována v Centrální evidenci sbírek (CES) Ministerstva kultury ČR a její budování i využití podléhá předpisům vyplývajícím ze zákona 122/2000 Sb. Nejcennější část fondů (většina mineralogických vzorků) je uložena v depozitářích v Praze na Klárově, část pak z kapacitních důvodů v depozitáři ČGS v Lužné u Rakovníka.
Aplikace "Geologicky dokumentované objekty (GDO)" umožňuje na základě kreditu objednat vybraná data z databáze GDO ČR, spravované ČGS. Databáze pokrývá celé území ČR a obsahuje informace cca o 720 tis. objektech (vrty, sondy, lomy, jeskyně, studně, povrchové toky, nádrže aj.), včetně cca 620 tis. geologických vrtných profilů a cca 120 tis. objektů s hydrogeologickými záznamy. K dohledání požadovaných objektů lze použit vestavěnou mapovou aplikaci nebo databázové omezení vhodně zvolenými atributy.
Aplikace Geologického slovníku je elektronickou podobou geologického slovníku autorů Otakara Zemana, Karla Beneše a kolektivu vydaného v roce 1985 nakladatelstvim Academia Praha. Některé chybějící termíny do slovníku doplnili: Zdeněk Kukal, Petr Hradecký, Vladislav Rapprich a Marcela Stárková.
Aplikace GeoPub - Publikační činnost ČGS umožňuje vyhledávat citace publikací a dalších produktů činnosti vědeckých pracovníků ČGS. Citace lze vyhledávat zadáním příslušných kritérií např. podle názvu, roku, autora a výzkumného okruhu.
Mapová aplikace přehledně znázorňuje geotermální potenciál a omezující podmínky na území České republiky. Geotermální potenciál je vyjádřen mapovými vrstvami rozložení teplot (°C) v různých hloubkových úrovních od 400 m až do 5000 m, mapou rozložení tepelného toku (mW.m-2) na úrovni zemského povrchu a mapou tepelné vodivosti hornin (W. m-1. K-1).
Aplikace dále obsahuje tematické vrstvy omezujících podmínek a střetů zájmů. Jedná se o omezení využívání geotermální energie způsobená přírodními riziky (např. záplavové území, území s rizikem sesuvů a nestabilního podloží), technickými omezeními pro výstavbu geotermálních instalací (existující infrastruktura, těžba surovin atd.) a omezeními legislativního charakteru (ochrana přírody, ochrana vod atd.). Mapy geotermálního potenciálu byly zkonstruovány na základě geotermických měření v 362 hlubokých vrtech na území ČR a přilehlých oblastech, znalosti hloubkového a prostorového rozsahu sedimentárních pánví a geologické stavby území. Kvůli nerovnoměrnému rozložení vrtů v ploše území jsou geotermální mapy přesnější v blízkosti vrtů a naopak ve větší vzdálenosti narůstá geologická nejistota. Z tohoto důvodu je v mapě zobrazena i vrstva vrtů, které byly pro konstrukci geotermálních map použity.
Mapová aplikace zobrazuje Geologickou mapu České republiky v měřítku 1 : 50 000, indexy ke geologické mapě a vrstvu rukopisných map geologické mapy 1 : 28 800 z 19. století pro srovnání geologického poznání. Dále je v aplikaci vrstva vrtné prozkoumanosti (databáze Geologicky dokumentovaných objektů), kde jsou data: hloubka horniny pod kvartérem, kvartér v celé hloubce vrtu a vrty bez litologických dat.
Aplikace využívá řešení vyvinuté ČGS pro zobrazování mapových služeb pomocí ESRI API 3.x. Je funkčně a designem optimalizována pro použití na dotykových zařízeních a malých displejích. Aplikace umožňuje lokalizovat aktuální polohu uživatele na mapě pomocí geolokačních schopností použitého zařízení, čímž usnadňuje využití přímo v terénu.Vše na podkladě podrobných topografických map nebo leteckých snímků přebíraných od společnosti Seznam.cz, a.s..
Aplikace mapového serveru zobrazuje výsledky geologického mapování České republiky v měřítku 1 : 25 000 (GEOČR25), které probíhá od roku 1999 po současnost. Jedná se o zakryté a odkryté vektorové geologické mapy (mapy s pokryvnými útvary/ bez pokryvných útvarů). Geologické mapování v měřítku 1 : 25 000 se provádí po oblastech (pro každou oblast je k dispozici i jednotná legenda oblasti). K březnu 2022 jsou k dispozici data z oblastí Brněnské aglomerace, Českého ráje – Krkonoš – Liberecka, Jeseníků, Křivoklátska – Brdů, Lugika, Moldanubika, Moravy, Polabí a Žďárských vrchů (v aplikaci je přehledná vrstva oblastí). Z této aplikace jsou přístupné i rastry geologických map 1 : 25 000 v kladu S-JTSK (Křovákovo zobrazení) obsahující nejen legendu, ale také plnou citaci mapového díla. Jedná se jednak o archivní mapy (vydané do roku 1999) a mapy vygenerované z výše uvedených vektorových map. V aplikaci jsou přístupné i archivní mapy (rastry) geologických map v měřítku 1 : 25 000 v kladu S-42 (Gauss-Krügerovo zobrazení) včetně legendy.
Aplikace mapového serveru zobrazuje geovědní vrstvy z geodatabáze GeoČR50. Jedná se o geologickou mapu České republiky v měřítku 1 : 50 000: geologická mapa s integrovanou dynamickou legendou (plochy hornin, hranice hornin, tektonické linie), indexy ke geologické mapě, značky v geologické mapě - tektonika, sedimentologie, hydrogeologie, atd. s legendou. V této aplikaci jsou přístupné i rastry původních geologických map 1 : 50 000 včetně rastrů legendy, ze kterých současná vektorová mapa vychází. Dále je zde vrstva litogeochemické dokumentace (lokalizace analýzovaných hornin v Litogeochemické databázi ČGS) a vrstva vrtné prozkoumanosti (databáze Geologicky dokumentovaných objektů - GDO), kde jsou data: hloubka horniny pod kvartérem, kvartér v celé hloubce vrtu a vrty bez litologických dat. Aplikaci doplňuje i vrstva rastrových map GeoČR200 - rastry geologických map 1 : 200 000 včetně rastrů legendy. Do aplikace si uživatel může přidat např. i vrstvy Půdních map 1 : 50 000, Radonové mapy 1 : 50 000, atd.
Aplikace mapového serveru zobrazuje odkrytou geologickou mapu České republiky v měřítku 1 : 500 000. Uživatel má možnost si zobrazit i další geovědní mapové vrstvy v měřítku 1 : 500 000, které vycházejí z této mapy: Radonové riziko, Inženýrskogeologické rajony a Kvartérní pokryv.
Aplikace mapového serveru zobrazuje dva soubory starých geologických map z území Čech a Moravy - rukopisné geologické mapy v měřítku 1 : 28 800 a tištěné geologické mapy v měřítku 1 : 144 000 (tzv. Haidingerovy). Dostupné atributy k rukopisným mapám: název mapového listu v češtině a němčině, informace o autorovi a roku vzniku mapy (pokud jsou známy), odkaz na soubor s geologickou legendou (pokud je k dispozici) a odkazy do mapových archivů ČGS a GBA. Dostupné atributy k tištěným mapám: název mapového listu, jméno autora a odkaz do mapového archivu ČGS.
Na mapovém serveru ČGS jsou rukopisné mapy publikovány se svolením archivu Rakouské geologické služby (GBA).
Aplikace mapového serveru zobrazuje hydrogeologické mapy, které byly zpracovány v průběhu řešení různých typů projektů v ČGS. Rozsah hydrogeologických jednotek je odvozen z geologické mapy měřítka 1 : 50 000 a vrstvy HydroGEOČR50, která vznikla v rámci projektu VaV MŽP ČR SP/2e1/153/07. V rámci jednotlivých regionů jsou v hydrogeologických mapách zobrazeny hodnoty transmisivity hydrogeologických jednotek, typ hydrogeologického prostředí a dále sled kolektorů a izolátorů v české křídové pánvi. Pro vybrané archivní vrty a studny jsou prezentována data o chemickém složení podzemních vod a hydraulických vlastnostech hornin. U jednotlivých hydrogeologických objektů dokumentovaných v terénu (např. prameny) jsou k dispozici popisy, výsledky terénních měření a fotodokumentace.
Mapová aplikace zobrazuje hydrogeologické rajony na území České republiky ve verzi 2005 s přesností 1 : 50 000 ve 3 vrstvách: svrchní vrstva, vrstva bazálního křídového kolektoru, základní vrstva. V aplikaci jsou dostupné také rastrové hydrogeologické mapy v měřítku 1 : 50 000 (HG50) a 1 : 200 000.
Aplikace mapového serveru zobrazuje hydrogeologická data v oblasti Ašska a Chebska získaná nebo zpracovaná v průběhu řešení projektu Geoplasma-CE v letech 2017 až 2018. Jednotlivé vrstvy zahrnují informace o chemickém složení podzemních vod včetně nadlimitních obsahů některých složek dle vyhlášky č. 252/2004 Sb., o výskytu minerálních vod a výronů CO2, o hydraulických vlastnostech hornin a typu hydrogeologického prostředí. Pro jednotlivé hydrogeologické objekty dokumentované v terénu (např. prameny, pramenní jímky) jsou k dispozici výsledky terénních měření a fotodokumentace.
Aplikace mapového serveru zobrazuje výsledky chemických analýz pro jednotlivé odběrové body povrchových vod v České republice v letech 1984-2018. Současně je k dispozici přehled o plošném chemismu povrchových vod ČR v letech 2007-2010. V tomto období došlo k dramatickému poklesu kyselé depozice a k výraznému zlepšení čištění odpadních vod, tedy hlavních faktorů, ovlivňujících chemismus povrchových toků. Pro vybrané složky jsou znázorněny změny od stavu v letech 1984-1996, tedy doby pravděpodobně nejvyššího znečištění povrchových vod a jejich ovlivnění kyselým deštěm.
Mapová aplikace zobrazující situaci a údaje o jednotlivých evidovaných úložných místech těžebních odpadů v ČR. Barevné odlišení objektů zohledňuje kategorizaci a míru prozkoumanosti.
Aplikace "Geohazardy - Katalog geologických rizik" poskytuje strukturované informace o potenciálně rizikových geofaktorech působících na území ČR, o nejdůležitějších relevantních datových zdrojích a o příslušné legislativě.
Aplikace pro jednotné vyhledávání v katalozích knihoven ČGS. Zpřístupňuje katalogy dokumentů geovědního a environmentálního fondu (monografie, separáty, elektronické zdroje, periodika a analytický soupis článků). Starší publikace a články geovědního fondu jsou průběžně doplňovány. Fond environmentální literatury je evidován v knihovním systému kompletně.
Aplikace na mapovém serveru ČGS zpřístupňuje statisticky zpracovaná data o radonovém riziku pro administrativní jednotky České republiky. Základem těchto informací je měření radonu v podloží a dávkového příkonu záření gama hornin (ČGS) a měření radonu v ovzduší staveb (SUJB, SÚRO), které byly zpracovány v rámci Radonového programu ČR. Aplikace pracuje s geologickou mapou v měřítku 1 : 50 000 a 1 : 500 000 (ČGS). Komplexní radonová informace, kterou je možno generovat v pdf, je navázána na centroidy obcí a jejich částí.
Aplikace zpřístupňuje nascanované mapové listy "Radonového indexu geologického podloží" na území České republiky v měřítku 1 : 50 000, které byly výsledkem mapování v letech 1999-2005. Vyhledávat lze podle roku vydání, názvu mapy a listokladu. Aplikace pracuje se statickými daty a rastrovými obrázky. Aplikaci lze zakoupit také na CD-ROM (e-shop).
Aplikace na vyhledávání vrtných jader, uložených v bednách v depozitáři ČGS v Lužné u Rakovníka. Vrtná jádra jsou v současné době reskartována pracovníky odboru Geofond (dr. Alan Donát) a zařazována do systému Vrtné hmotné dokumentace Geofond, tudíž jsou dočasně nepřístupná ke studiu.
Databázová aplikace digitálního mapového archivu umožňuje vyhledávání a přístup k tištěným a rukopisným geovědním mapám z České republiky i celého světa. Rukopisné mapové dokumenty jsou především z produkce ČGS a jejích předchůdců. Kromě vlastních map jsou dostupné mapové doplňky (vysvětlivky, legendy, geologické řezy a další). Aplikace poskytuje pro většinu mapových dokumentů rovněž informativní on-line náhledy.
Mapová aplikace Mapový archiv ČR umožňuje vyhledat a zobrazit lokalizované zákresy map pro území České republiky, které jsou uloženy v Archivu ČGS. Výsledkem vyhledávání je bibliografická informace a odkaz na náhled naskenované mapy.
Aplikace Metadatový katalog ČGS slouží pro vyhledání informací (metadat) o datových zdrojích, které Česká geologická služba spravuje a poskytuje dále veřejnosti. Je založen na systému MIcKA pro práci s metadaty prostorových dat podle mezinárodních standardů ISO, OGC a INSPIRE. Tento systém umožňuje správu metadat v centrální databázi, jejich editaci a prohlížení přes webové rozhraní a publikaci pomocí standardizované katalogové služby typu CS-W.
Aplikace umožňuje získat uživatelům knihovny ČGS dokumenty související s jejich vědeckovýzkumnou čiností, které nejsou ve fondu Knihovny ČGS, z jiných knihoven na území České republiky nebo z knihoven v zahraničí. Jde zpravidla o výpůjčky knih nebo o dodání kopie článků z časopisů nebo ze sborníků. Pro zaměstnance ČGS je tato služba zdarma. Pro ostatní uživatele je služba placená do výše nákladů.
Aplikace pro on-line obchod České geologické služby, největšího vydavatele geologické literatury v ČR. Tento e-shop nabízí kolem 2.400 položek, a to jak z vlastní produkce, tak od jiných nakladatelství. Prodává hlavně mapy, knihy, časopisy, ale také DVD, CD nebo pracovní nářadí a pomůcky. Nezaměřuje se pouze na odborníky, ale zajišťuje knihy pro děti, nebo pro širokou veřejnost.
Mapová aplikace zpřístupňuje základní informace o oznámených objektech (důlních dílech) evidovaných v Registru starých důlních děl. Vedením registru starých důlních děl je ČGS pověřena Ministerstvem životního prostředí.
Aplikace je určena pro veřejnosti a slouží k oznamování starých důlních děl nebo jejich projevů na povrch, umožňuje i vkládání fotodokumentace. Podle § 35, odst. 4 zákona č. 44/1988 Sb., o ochraně a využití nerostného bohatství (horní zákon) je v případě zjištění starého důlního díla nebo jeho účinků na povrch stanovena všeobecná a bezodkladná oznamovací povinnost vůči Ministerstvu životního prostředí ČR.
Aplikace je responzivní a přizpůsobená pro dotyková zařízení (mobily a tablety). Mapa je generována technologií "mappek", což je řešení vyvinuté v ČGS, sestávající ze sady modulů Dojo a založené na ArcGIS Javasript API 3.x.
Aplikace zpřístupňuje kompletní informace registru poddolovaných území. Veškeré sledované údaje jsou vedeny v jednotné databázi a zákresy i atributy jsou průběžně aktualizovány z odborných posudků a zpráv. Registr a související dokumentace jsou odborně zpracovávány na pracovišti v Kutné Hoře. V tomto rozsahu jsou údaje neveřejné a přístup je podmíněn přihlášením oprávněného uživatele.
Aplikace zobrazuje pro širokou veřejnost stručné popisy ke stovkám geologicky zajímavých míst, geoparkům, geologickým expozicím v muzeích nebo přírodě a dostupným exkurzním průvodcům. Stručný popis zajímavostí je doplněn fotografií, údajem o ochraně lokality a případně odkazy na další informace. Odbornějším účelům slouží vrstva geologicky významných lokalit zobrazující lokalizaci a základní charakteristiku dalších tisíců lokalit na území ČR s odkazem na stránky s jejich podrobným popisem. Navíc je možné zobrazit i vrstvu s geologickou mapou 1 : 50 000.
Aplikace využívá řešení vyvinuté ČGS pro zobrazování mapových služeb pomocí ESRI API 3.x. Je funkčně a designem optimalizována pro použití na dotykových zařízeních a malých displejích. Aplikace umožňuje lokalizovat aktuální polohu uživatele na mapě pomocí geolokačních schopností použitého zařízení, čímž usnadňuje využití přímo v terénu. Vše na podkladě podrobných topografických map nebo leteckých snímků přebíraných od společnosti Seznam.cz, a.s..
Mapová aplikace zpřístupňuje přehled posudků administrovaných Správou oblastních geologů (SOG) ČGS, které byly vypracovány experty z řad oblastních geologů a oblastních specialistů ČGS na základě potřeb a požadavků orgánů státní a veřejné správy pro území celé ČR. Aplikace umožňuje vybírat a zobrazit údaje kromě lokalizovaných posudků i z posudků nelokalizovaných, které jsou aplikací dostupné z tabulky bez prostorových údajů.
Aplikace umožňuje prohlížení digitalizovaných nepublikovaných písemných i grafických geologických dokumentů uložených v archivních fondech ČGS. Je přístupná pouze pro registrované badatele a umožňuje jednoduše zobrazovat a číst stránky dokumentů v plném rozlišení. Pro prohlížení dokumentu je nutné použít jeho konkrétní URL adresu.
Mapová aplikace umožňuje prohlížení rastrových obrázků (legend, řezů, litostratigrafických tabulek), které jsou připojeny k mapám. Pro prohlížení dokumentu je nutné použít jeho konkrétní URL adresu.
Aplikace "Projekty ČGS" umožňuje prohlížení stávajících i ukončených, interních i externích projektů ČGS od různých poskytovatelů dotací, jak domácích, např: GAČR, TAČR, ČRA, MŠMT, MPO, MZE, MŽP, tak i zahraničních např: Evropská komise, HORIZON 2020, Norské fondy. Uvedené projekty jsou výzkumné i nevýzkumné povahy. Výzkumné projekty lze dále vyhledávat podle šesti oblastí výzkumu dlouhodobé koncepce rozvoje ČGS:
1. Výzkum stavby a vývoje zemské kůry
2. Výzkum biodiverzity a globálních změn v minulosti
3. Výzkum a využití přírodních zdrojů
4. Výzkum interakce geosféra – biosféra – atmosféra
5. Výzkum geologických rizik
6. Výzkum a vývoj geochemických a mineralogických metod
Aplikace mapového serveru, která zpřístupňuje půdní mapy v měřítku 1 : 50 000 z nové digitální edice ČGS od roku 2012. Na mapových listech, kde zatím chybí vektorová data, je možno zobrazit skeny půdních map ze starších mapování.
Mapová aplikace zobrazující opuštěná úložná místa těžebních odpadů představující závažné riziko pro životní prostředí a lidské zdraví s údaji o typu a míře rizika.
Aplikace zobrazuje přehled aktualit ČGS ve formátu RSS version 2.0. Zobrazit a odebírat obsah RSS kanálu můžete ve většině moderních webových prohlížečů, ve specializovaných čtečkách či pomocí specializovaných webových stránek.
Mapová aplikace zpřístupňuje základní informace o ložiskách nerostných surovin a prognózních zdrojích, chráněných ložiskových územích, o chráněných územích pro zvláštní zásahy do zemské kůry, průzkumných územích a dobývacích prostorech.
Aplikace mapového serveru zpřístupňuje svahové nestability (sesuvy aj.) vymapované na území České republiky. Dostupné jsou jak výsledky aktuálního mapovaní ČGS (1 : 10 000), tak i registrační záznamy GEOFONDu. Uživatel má možnost si zobrazit také další geovědní mapové vrstvy: geologickogeomorfolgické jednotky, inženýrskogeologické rajony, mapu náchylnosti ke svahovým nestabilitám a soupisy lomů.
Aplikace zpřístupňuje databázi svahových nestabilit, která vzniká v rámci projektu MZV (ČRA) "Hodnocení náchylnosti k sesouvání v hornatých částech Gruzie", 2014-2016. Pro autorizované osoby umožňuje aplikace tvorbu a editaci záznamů terénní dokumentace a včetně připojování dokumentů k jednotlivým záznamům (fotodokumentace apod.). Záznamy svahových nestabilit jsou prezentovány také jako zákresy nad podkladovými mapami.
Mapová aplikace zpřístupňuje souhrnné informace pro účely poskytování údajů o území ve smyslu § 27 zákona č. 183/2006 Sb. (stavební zákon) z následujících vrstev: dobývací prostory, chráněná ložisková území, chráněná území pro zvláštní zásahy do zemské kůry, výhradní ložiska a schválené prognózní zdroje, oznámená důlní díla (stará důlní díla), poddolovaná území, sesuvná území a ložiska nevyhrazených nerostů. Dále je zde k dispozici vrstva Ochranná pásma přírodních léčivých zdrojů (Ministerstvo zdravotnictví), která definuje oblasti s výskytem vodních zdrojů využitelných pro léčebné účely.
Aplikace Virtuální muzeum zpřístupňuje on-line paleontologické a mineralogicko-geologické kolekce ČGS. Aplikace nabízí bohatou obrazovou a textovou dokumentaci k nejzajímavějším exponátům těchto sbírek ve verzi pro laiky i odborníky, včetně paleontologické kolekce v evidenci CES a materiálu spravovaném podle zákona smyslu zákona 122/2000 Sb. Součástí aplikace je i taxonomický strom, rejstřík pojmů, stratigrafická škála a zajímavé odkazy. Aplikace umožňuje i vyhledávání mapové.
Mapová aplikace zpřístupňuje základní informace o vrtech a dalších dílech evidovaných v databázi geologicky dokumentovaných objektů. Databáze obsahuje také hydrogeologická i geofyzikální data.
Aplikace zpřístupňuje informace o veškerém výbrusovém materiálu uloženém v oddělení hmotné dokumentace a sbírek ČGS. Aplikace umožňuje vyhledávání krabic a jejich popisu a dále vyhledávání jednotlivých výbrusů uložených ve výbrusových krabicích (databáze výbrusů-krabice). K vyhledávání je možno použít názvů hornin sdílených s geologickým kódovníkem ČGS.
Mapová aplikace zpřístupňuje údaje o území pro jednotlivé jevy, které z pověření MŽP poskytuje ČGS orgánům územního plánování v souladu se zákonem č. 183/2006 Sb. (stavební zákon). Autorizovaným uživatelům umožňuje takto bezplatně získat data ve formátu shp a generovat elektronicky podepsaný pasport. Podle Standardu sledovaných jevů pro územně analytické podklady (UAP), který rozpracovává Přílohu č. 1, část A, vyhlášky MMR č. 500/2006 Sb. jde o: chráněné ložiskové území, chráněné území pro zvláštní zásahy do zemské kůry, ložisko nerostných surovin, poddolované území, sesuvné území a území jiných geologických rizik, staré důlní dílo.
Aplikace zpřístupňuje databázi významných geologických lokalit na území ČR. Aplikace je logicky členěna na část prohlížecí (zobrazení a vyhledání lokalit v mapě) a na část vyhledávací (databázové vyhledávání podle různých kritérií: lokalizace, geologická charakteristika, ochrana území, detailní údaje o záznamu atd.). K jednotlivým lokalitám lze zobrazit odborný popis, fotografie, odkazy na literaturu a vytvářet tiskové výstupy.
Aplikace na mapovém serveru ČGS pro zobrazení a hledání významných geologických lokalit na území ČR. Zobrazuje pestré geologické fenomény, výskyty významných hornin, minerálů a zkamenělin. Vyhledávání lokalit je možné podle charakteristik lokality, administrativního členění, mapového listu atd. K dispozici jsou také další mapové vrstvy (geologická mapa, chráněná území, soupisy lomů atd.).
Aplikace sborníku "Zprávy o geologických výzkumech", který informuje v tematických blocích o průběhu a nejnovějších výsledcích výzkumu různých geologických vědních oborů a specializací v aplikované geologii včetně výzkumů v zahraničí. Tento sborník vydává ČGS jako pravidelné periodikum v tištěné formě již od roku 1952 a v posledních letech umožňuje bezplatný přístup k plným textům publikovaných článků i v elektronické podobě (pdf). Články jsou přístupné od ročníku 1991.