Zalinkuj stránku v:
reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce Služby

PřihlášeníPřihlášení
Úvod > Služby > On-line aplikace > Mapové aplikace

Mapové aplikace

Mapové aplikace ČGS určené pro širokou veřejnost i odborníky jsou převážně provozovány v rámci mapového serveru ČGS. Mapový server ČGS je základním místem pro přístup k volně dostupným geovědním digitálním mapám ČR, které jsou průběžně aktualizovány.

V tomto seznamu jsou zařazeny i mapové aplikace pracující se statickými daty, které jsou převážně distribuovány na přenosných nosičích. Tematicky uspořádaný přehled aplikací mapového serveru ČGS naleznete v tzv. rozcestníku mapových aplikací.

Abecedně řazený seznam aplikací je automaticky generován z údajů Metadatového katalogu ČGS.

Báňské mapy (mapová)

Mapová aplikace zpřístupňuje náhledy skenů a informace o báňských mapách z území ČR, evidovaných na pracovišti ČGS v Kutné Hoře.

Kontaktní osoba: Mgr. Jolana Šanderová

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Czech and Slovak geological map 1 : 500 000 (jen anglicky) (mapová)

Mapová aplikace používá běžný webový prohlížeč pro zobrazení webových služeb (WMS, WFS) geologických map České republiky a Slovenské republiky v měřítku 1: 500 000. Aplikace zároveň nabízí dva číselníky: litologie a chronostratigrafie. GeoSCiML položky jsou poskytovány s nestrukturovaným textovým popisem v angličtině.

Kontaktní osoba: Mgr. Petr Čoupek

Metadatový záznam o aplikaci

Důlní díla a poddolovaná území (mapová)

Mapová aplikace zpřístupňuje ve společném mapovém okně základní informace o důlních dílech a rozsahu poddolovaných území.

Kontaktní osoba: Mgr. Jolana Šanderová

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Geofyzikální měření (mapová)

Mapová aplikace zpřístupňuje vrstvy, které jsou tematicky členěny podle použitých geofyzikálních metod. Jedná se o měření hrazená ze státního rozpočtu a realizovaná převážně bývalou firmou Geofyzika Brno. Aplikace zprostředkovává mapové vrstvy: seismika (seismokarotážně proměřené vrty, seismické reflexní profily), vertikální elektrické sondování (akce VES, profily a sondy), gravimetrie (akce 1:25 tis, mapa úplných Bouguerových anomálií) a geofyzikální prozkoumanost ČR (regionální, lokální).

Kontaktní osoba: RNDr. Eva Hudečková

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Geohazardy (optimalizováno pro mobilní zařízení) (mapová)

Mapová aplikace, zobrazuje vymapované objekty, které patří do kategorie geohazardů. Jedná se o data úložných míst těžebního odpadu, důlní díla, poddolovaná území, svahové nestability a radonová mapa. Stručný popis je doplněn odkazy na další informace a u důlních děl i na dokumentační fotografie. Aplikace využívá řešení vyvinuté ČGS pro zobrazování mapových služeb pomocí ESRI API 3.x. Je funkčně a designem optimalizována pro použití na dotykových zařízeních a malých displejích. Aplikace umožňuje lokalizovat aktuální polohu uživatele na mapě pomocí geolokačních schopností použitého zařízení, čímž usnadňuje využití přímo v terénu. Vše na podkladě podrobných topografických map nebo leteckých snímků přebíraných od společnosti Seznam.cz, a.s..

Kontaktní osoba: RNDr. Vít Štrupl, Ph.D.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Geological map 1 : 500,000 (jen anglicky) (mapová)

Mapová aplikace zpřístupňuje odkrytou geologickou mapu České republiky v měřítku 1 : 500 000 (GEOČR500).

Kontaktní osoba: RNDr. Zuzana Krejčí, CSc.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Geologické zajímavosti České republiky (mapová)

Mapová aplikace, která je díky geolokaci přes GPS využitelná přímo v terénu, popisuje geologicky zajímavá místa ČR - přirozené geologické výchozy a útvary, jeskyně a krasové jevy, pozůstatky činnosti člověka, zejména těžební, geologické expozice v muzeích nebo přírodě a geoparky. Stručný popis je doplněn fotografií, údajem o ochraně lokality a případně odkazy na další informace. Některé geologické útvary jsou doplněny animací jejich vzniku či exkurzním průvodcem ve formátu pdf. Navíc je možné zobrazení geologické mapy a vrstev Důlní díla a Dekorační kameny se základními informacemi o znázorněných objektech. Vše na podkladě podrobných topografických map nebo leteckých snímků přebíraných od společnosti Seznam.cz, a.s. Aplikace využívá řešení vyvinuté ČGS pro zobrazování mapových služeb pomocí ESRI API 3.x. Je určena pro použití jak na desktopu, tak na dotykových zařízeních a malých displejích.

Kontaktní osoba: RNDr. Markéta Vajskebrová, Ph.D.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Geotermální potenciál (mapová)

Mapová aplikace přehledně znázorňuje geotermální potenciál a omezující podmínky na území České republiky. Geotermální potenciál je vyjádřen mapovými vrstvami rozložení teplot (°C) v různých hloubkových úrovních od 400 m až do 5000 m, mapou rozložení tepelného toku (mW.m-2) na úrovni zemského povrchu a mapou tepelné vodivosti hornin (W. m-1. K-1). Aplikace dále obsahuje tematické vrstvy omezujících podmínek a střetů zájmů. Jedná se o omezení využívání geotermální energie způsobená přírodními riziky (např. záplavové území, území s rizikem sesuvů a nestabilního podloží), technickými omezeními pro výstavbu geotermálních instalací (existující infrastruktura, těžba surovin atd.) a omezeními legislativního charakteru (ochrana přírody, ochrana vod atd.). Mapy geotermálního potenciálu byly zkonstruovány na základě geotermických měření v 362 hlubokých vrtech na území ČR a přilehlých oblastech, znalosti hloubkového a prostorového rozsahu sedimentárních pánví a geologické stavby území. Kvůli nerovnoměrnému rozložení vrtů v ploše území jsou geotermální mapy přesnější v blízkosti vrtů a naopak ve větší vzdálenosti narůstá geologická nejistota. Z tohoto důvodu je v mapě zobrazena i vrstva vrtů, které byly pro konstrukci geotermálních map použity.

Kontaktní osoba: Mgr. Jan Holeček, Ph.D.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Geovědní mapy (optimalizováno pro mobilní zařízení) (mapová)

Mapová aplikace zobrazuje Geologickou mapu České republiky v měřítku 1 : 50 000, indexy ke geologické mapě a vrstvu rukopisných map geologické mapy 1 : 28 800 z 19. století pro srovnání geologického poznání. Dále je v aplikaci vrstva vrtné prozkoumanosti (databáze Geologicky dokumentovaných objektů), kde jsou data: hloubka horniny pod kvartérem, kvartér v celé hloubce vrtu a vrty bez litologických dat. Aplikace využívá řešení vyvinuté ČGS pro zobrazování mapových služeb pomocí ESRI API 3.x. Je funkčně a designem optimalizována pro použití na dotykových zařízeních a malých displejích. Aplikace umožňuje lokalizovat aktuální polohu uživatele na mapě pomocí geolokačních schopností použitého zařízení, čímž usnadňuje využití přímo v terénu.Vše na podkladě podrobných topografických map nebo leteckých snímků přebíraných od společnosti Seznam.cz, a.s..

Kontaktní osoba: RNDr. Zuzana Krejčí, CSc.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Geovědní mapy 1 : 25 000 (mapová)

Aplikace mapového serveru zobrazuje výsledky geologického mapování České republiky v měřítku 1 : 25 000 (GEOČR25), které probíhá od roku 1999 po současnost. Jedná se o zakryté a odkryté vektorové geologické mapy (mapy s pokryvnými útvary/ bez pokryvných útvarů). Geologické mapování v měřítku 1 : 25 000 se provádí po oblastech (pro každou oblast je k dispozici i jednotná legenda oblasti). K březnu 2022 jsou k dispozici data z oblastí Brněnské aglomerace, Českého ráje – Krkonoš – Liberecka, Jeseníků, Křivoklátska – Brdů, Lugika, Moldanubika, Moravy, Polabí a Žďárských vrchů (v aplikaci je přehledná vrstva oblastí). Z této aplikace jsou přístupné i rastry geologických map 1 : 25 000 v kladu S-JTSK (Křovákovo zobrazení) obsahující nejen legendu, ale také plnou citaci mapového díla. Jedná se jednak o archivní mapy (vydané do roku 1999) a mapy vygenerované z výše uvedených vektorových map. V aplikaci jsou přístupné i archivní mapy (rastry) geologických map v měřítku 1 : 25 000 v kladu S-42 (Gauss-Krügerovo zobrazení) včetně legendy.

Kontaktní osoba: RNDr. Zuzana Krejčí, CSc.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Geovědní mapy 1 : 50 000 (mapová)

Aplikace mapového serveru zobrazuje geovědní vrstvy z geodatabáze GeoČR50. Jedná se o geologickou mapu České republiky v měřítku 1 : 50 000: geologická mapa s integrovanou dynamickou legendou (plochy hornin, hranice hornin, tektonické linie), indexy ke geologické mapě, značky v geologické mapě - tektonika, sedimentologie, hydrogeologie, atd. s legendou. V této aplikaci jsou přístupné i rastry původních geologických map 1 : 50 000 včetně rastrů legendy, ze kterých současná vektorová mapa vychází. Dále je zde vrstva litogeochemické dokumentace (lokalizace analýzovaných hornin v Litogeochemické databázi ČGS) a vrstva vrtné prozkoumanosti (databáze Geologicky dokumentovaných objektů - GDO), kde jsou data: hloubka horniny pod kvartérem, kvartér v celé hloubce vrtu a vrty bez litologických dat. Aplikaci doplňuje i vrstva rastrových map GeoČR200 - rastry geologických map 1 : 200 000 včetně rastrů legendy. Do aplikace si uživatel může přidat např. i vrstvy Půdních map 1 : 50 000, Radonové mapy 1 : 50 000, atd.

Kontaktní osoba: RNDr. Zuzana Krejčí, CSc.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Geovědní mapy 1 : 500 000 (mapová)

Aplikace mapového serveru zobrazuje odkrytou geologickou mapu České republiky v měřítku 1 : 500 000. Uživatel má možnost si zobrazit i další geovědní mapové vrstvy v měřítku 1 : 500 000, které vycházejí z této mapy: Radonové riziko, Inženýrskogeologické rajony a Kvartérní pokryv.

Kontaktní osoba: RNDr. Zuzana Krejčí, CSc.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Historie geologického mapování území ČR (mapová)

Aplikace mapového serveru zobrazuje dva soubory starých geologických map z území Čech a Moravy - rukopisné geologické mapy v měřítku 1 : 28 800 a tištěné geologické mapy v měřítku 1 : 144 000 (tzv. Haidingerovy). Dostupné atributy k rukopisným mapám: název mapového listu v češtině a němčině, informace o autorovi a roku vzniku mapy (pokud jsou známy), odkaz na soubor s geologickou legendou (pokud je k dispozici) a odkazy do mapových archivů ČGS a GBA. Dostupné atributy k tištěným mapám: název mapového listu, jméno autora a odkaz do mapového archivu ČGS. Na mapovém serveru ČGS jsou rukopisné mapy publikovány se svolením archivu Rakouské geologické služby (GBA).

Kontaktní osoba: Ing. Lucie Kondrová, Ph.D.

Metadatový záznam o aplikaci

Hydrogeologická mapa 1 : 50 000 – regiony (mapová)

Aplikace mapového serveru zobrazuje hydrogeologické mapy, které byly zpracovány v průběhu řešení různých typů projektů v ČGS. Rozsah hydrogeologických jednotek je odvozen z geologické mapy měřítka 1 : 50 000 a vrstvy HydroGEOČR50, která vznikla v rámci projektu VaV MŽP ČR SP/2e1/153/07. V rámci jednotlivých regionů jsou v hydrogeologických mapách zobrazeny hodnoty transmisivity hydrogeologických jednotek, typ hydrogeologického prostředí a dále sled kolektorů a izolátorů v české křídové pánvi. Pro vybrané archivní vrty a studny jsou prezentována data o chemickém složení podzemních vod a hydraulických vlastnostech hornin. U jednotlivých hydrogeologických objektů dokumentovaných v terénu (např. prameny) jsou k dispozici popisy, výsledky terénních měření a fotodokumentace.

Kontaktní osoba: Mgr. Lenka Rukavičková, Ph.D.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Hydrogeologická prozkoumanost (mapová)

Mapová aplikace zobrazuje plošné zákresy větších regionálních hydrogeologických akcí s výsledky archivovanými v ČGS. Neaktualizovaný archivní stav.

Kontaktní osoba: Mgr. Marcela Kettnerová

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Hydrogeologická rajonizace (mapová)

Mapová aplikace zobrazuje hydrogeologické rajony na území České republiky ve verzi 2005 s přesností 1 : 50 000 ve 3 vrstvách: svrchní vrstva, vrstva bazálního křídového kolektoru, základní vrstva. V aplikaci jsou dostupné také rastrové hydrogeologické mapy v měřítku 1 : 50 000 (HG50) a 1 : 200 000.

Kontaktní osoba: RNDr. Renata Kadlecová

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Hydrogeologie Ašska a Chebska (Geoplasma-CE) (mapová)

Aplikace mapového serveru zobrazuje hydrogeologická data v oblasti Ašska a Chebska získaná nebo zpracovaná v průběhu řešení projektu Geoplasma-CE v letech 2017 až 2018. Jednotlivé vrstvy zahrnují informace o chemickém složení podzemních vod včetně nadlimitních obsahů některých složek dle vyhlášky č. 252/2004 Sb., o výskytu minerálních vod a výronů CO2, o hydraulických vlastnostech hornin a typu hydrogeologického prostředí. Pro jednotlivé hydrogeologické objekty dokumentované v terénu (např. prameny, pramenní jímky) jsou k dispozici výsledky terénních měření a fotodokumentace.

Kontaktní osoba: Mgr. Lenka Rukavičková, Ph.D.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Chemismus povrchových vod (mapová)

Aplikace mapového serveru zobrazuje výsledky chemických analýz pro jednotlivé odběrové body povrchových vod v České republice v letech 1984-2018. Současně je k dispozici přehled o plošném chemismu povrchových vod ČR v letech 2007-2010. V tomto období došlo k dramatickému poklesu kyselé depozice a k výraznému zlepšení čištění odpadních vod, tedy hlavních faktorů, ovlivňujících chemismus povrchových toků. Pro vybrané složky jsou znázorněny změny od stavu v letech 1984-1996, tedy doby pravděpodobně nejvyššího znečištění povrchových vod a jejich ovlivnění kyselým deštěm.

Kontaktní osoba: RNDr. Jakub Hruška, CSc.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Inventarizace úložných míst (mapová)

Mapová aplikace zobrazující situaci a údaje o jednotlivých evidovaných úložných místech těžebních odpadů v ČR. Barevné odlišení objektů zohledňuje kategorizaci a míru prozkoumanosti.

Kontaktní osoba: RNDr. Vít Štrupl, Ph.D.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Komplexní radonová informace (mapová)

Aplikace na mapovém serveru ČGS zpřístupňuje statisticky zpracovaná data o radonovém riziku pro administrativní jednotky České republiky. Základem těchto informací je měření radonu v podloží a dávkového příkonu záření gama hornin (ČGS) a měření radonu v ovzduší staveb (SUJB, SÚRO), které byly zpracovány v rámci Radonového programu ČR. Aplikace pracuje s geologickou mapou v měřítku 1 : 50 000 a 1 : 500 000 (ČGS). Komplexní radonová informace, kterou je možno generovat v pdf, je navázána na centroidy obcí a jejich částí.

Kontaktní osoba: RNDr. Ivan Barnet, CSc.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Mapový archiv ČR (mapová)

Mapová aplikace Mapový archiv ČR umožňuje vyhledat a zobrazit lokalizované zákresy map pro území České republiky, které jsou uloženy v Archivu ČGS. Výsledkem vyhledávání je bibliografická informace a odkaz na náhled naskenované mapy.

Kontaktní osoba: Ing. Katarína Černá

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Oznámená důlní díla (mapová)

Mapová aplikace zpřístupňuje základní informace o oznámených objektech (důlních dílech) evidovaných v Registru starých důlních děl. Vedením registru starých důlních děl je ČGS pověřena Ministerstvem životního prostředí.

Kontaktní osoba: RNDr. Pavel Šír

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Popularizace geologie (optimalizováno pro mobilní zařízení) (mapová)

Aplikace zobrazuje pro širokou veřejnost stručné popisy ke stovkám geologicky zajímavých míst, geoparkům, geologickým expozicím v muzeích nebo přírodě a dostupným exkurzním průvodcům. Stručný popis zajímavostí je doplněn fotografií, údajem o ochraně lokality a případně odkazy na další informace. Odbornějším účelům slouží vrstva geologicky významných lokalit zobrazující lokalizaci a základní charakteristiku dalších tisíců lokalit na území ČR s odkazem na stránky s jejich podrobným popisem. Navíc je možné zobrazit i vrstvu s geologickou mapou 1 : 50 000. Aplikace využívá řešení vyvinuté ČGS pro zobrazování mapových služeb pomocí ESRI API 3.x. Je funkčně a designem optimalizována pro použití na dotykových zařízeních a malých displejích. Aplikace umožňuje lokalizovat aktuální polohu uživatele na mapě pomocí geolokačních schopností použitého zařízení, čímž usnadňuje využití přímo v terénu. Vše na podkladě podrobných topografických map nebo leteckých snímků přebíraných od společnosti Seznam.cz, a.s..

Kontaktní osoba: RNDr. Markéta Vajskebrová, Ph.D.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Posudková a expertní činnost ČGS (mapová)

Mapová aplikace zpřístupňuje přehled posudků administrovaných Správou oblastních geologů (SOG) ČGS, které byly vypracovány experty z řad oblastních geologů a oblastních specialistů ČGS na základě potřeb a požadavků orgánů státní a veřejné správy pro území celé ČR. Aplikace umožňuje vybírat a zobrazit údaje kromě lokalizovaných posudků i z posudků nelokalizovaných, které jsou aplikací dostupné z tabulky bez prostorových údajů.

Kontaktní osoba: RNDr. Jan Čurda

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Prohlížečka rastrových příloh map (mapová)

Mapová aplikace umožňuje prohlížení rastrových obrázků (legend, řezů, litostratigrafických tabulek), které jsou připojeny k mapám. Pro prohlížení dokumentu je nutné použít jeho konkrétní URL adresu.

Kontaktní osoba: Mgr. Václav Pospíšil

Metadatový záznam o aplikaci

Půdní mapa 1 : 50 000 (mapová)

Aplikace mapového serveru, která zpřístupňuje půdní mapy v měřítku 1 : 50 000 z nové digitální edice ČGS od roku 2012. Na mapových listech, kde zatím chybí vektorová data, je možno zobrazit skeny půdních map ze starších mapování.

Kontaktní osoba: Mgr. Jan Sedláček (Brno)

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Registr rizikových úložných míst (mapová)

Mapová aplikace zobrazující opuštěná úložná místa těžebních odpadů představující závažné riziko pro životní prostředí a lidské zdraví s údaji o typu a míře rizika.

Kontaktní osoba: RNDr. Vít Štrupl, Ph.D.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Surovinový informační systém (SurIS) (mapová)

Mapová aplikace zpřístupňuje základní informace o ložiskách nerostných surovin a prognózních zdrojích, chráněných ložiskových územích, o chráněných územích pro zvláštní zásahy do zemské kůry, průzkumných územích a dobývacích prostorech.

Kontaktní osoba: RNDr. Jaromír Starý, Ph.D.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Svahové nestability (mapová)

Aplikace mapového serveru zpřístupňuje svahové nestability (sesuvy aj.) vymapované na území České republiky. Dostupné jsou jak výsledky aktuálního mapovaní ČGS (1 : 10 000), tak i registrační záznamy GEOFONDu. Uživatel má možnost si zobrazit také další geovědní mapové vrstvy: geologickogeomorfolgické jednotky, inženýrskogeologické rajony, mapu náchylnosti ke svahovým nestabilitám a soupisy lomů.

Kontaktní osoba: RNDr. Oldřich Krejčí, Ph. D.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Údaje o území (mapová)

Mapová aplikace zpřístupňuje souhrnné informace pro účely poskytování údajů o území ve smyslu § 27 zákona č. 183/2006 Sb. (stavební zákon) z následujících vrstev: dobývací prostory, chráněná ložisková území, chráněná území pro zvláštní zásahy do zemské kůry, výhradní ložiska a schválené prognózní zdroje, oznámená důlní díla (stará důlní díla), poddolovaná území, sesuvná území a ložiska nevyhrazených nerostů. Dále je zde k dispozici vrstva Ochranná pásma přírodních léčivých zdrojů (Ministerstvo zdravotnictví), která definuje oblasti s výskytem vodních zdrojů využitelných pro léčebné účely.

Kontaktní osoba: RNDr. Renata Kachlíková

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Vrtná prozkoumanost (mapová)

Mapová aplikace zpřístupňuje základní informace o vrtech a dalších dílech evidovaných v databázi geologicky dokumentovaných objektů. Databáze obsahuje také hydrogeologická i geofyzikální data.

Kontaktní osoba: RNDr. Ivana Dudková

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Výdej prostorových informací ÚAP (mapová)

Mapová aplikace zpřístupňuje údaje o území pro jednotlivé jevy, které z pověření MŽP poskytuje ČGS orgánům územního plánování v souladu se zákonem č. 183/2006 Sb. (stavební zákon). Autorizovaným uživatelům umožňuje takto bezplatně získat data ve formátu shp a generovat elektronicky podepsaný pasport. Podle Standardu sledovaných jevů pro územně analytické podklady (UAP), který rozpracovává Přílohu č. 1, část A, vyhlášky MMR č. 500/2006 Sb. jde o: chráněné ložiskové území, chráněné území pro zvláštní zásahy do zemské kůry, ložisko nerostných surovin, poddolované území, sesuvné území a území jiných geologických rizik, staré důlní dílo.

Kontaktní osoba: RNDr. Renata Kachlíková

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

Významné geologické lokality (mapová)

Aplikace na mapovém serveru ČGS pro zobrazení a hledání významných geologických lokalit na území ČR. Zobrazuje pestré geologické fenomény, výskyty významných hornin, minerálů a zkamenělin. Vyhledávání lokalit je možné podle charakteristik lokality, administrativního členění, mapového listu atd. K dispozici jsou také další mapové vrstvy (geologická mapa, chráněná území, soupisy lomů atd.).

Kontaktní osoba: RNDr. Markéta Vajskebrová, Ph.D.

Stránka o aplikaci na portále ČGS

Metadatový záznam o aplikaci

ikonka odkazů Odkazy
ikona Mapový server
ikona Geologicky dokumentované objekty
ikona Micka
Esri ArcGIS Server služby

Mapové služby založené na Esri technologii

Seznam WMS služeb

Webové mapové služby poskytované ČGS.

Seznam stahovacích služeb

Stahovací služby (WFS,formát ATOM) poskytované ČGS.

Otevřené datové sady ČGS na Národním katalogu otevřených dat (NKOD)
ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Leitnerova 204/22
602 00 Brno
tel.: +420543429261
martin.palecek@geologycz