Zalinkuj stránku v:
reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu
PřihlášeníPřihlášení
Úvod > Popularizace > Geologický den

Geologický den 2022

V rámci Geologického dne s ČGS bude představena činnost našich geologů u nás i v zahraničí. Během interaktivního programu si návštěvníci budou moci vyzkoušet, co všechno lze v geologii využít – od mikroskopu a specializovaných analýz, přes tradiční vybavení v terénu až ke dronům a snímkům z družic. Vstup zdarma!

Geologický den 2022

Informace o akci

Program pro malé i velké proběhne v pátek 24. června a v sobotu 25. června od 9 do 18 hod v budově České geologické služby na adrese Klárov 3, Praha 1 (zastávka MHD Malostranská).

Na akci se můžete seznámit nejen s geologií jako vědní disciplínou, ale vyzkoušet si geologii v praxi - od objevování a zpracování geologických vzorků, přes přípravu geologické mapy, zkoumání minerálů pod mikroskopem, využití vody a tepla Země, přes moderní technologie v geologické praxi až po rýžování zlata a těžkých minerálů.

Česká geologická služba dnes sídlí v historické budově bývalého Klárova ústavu (Ústav pro zaopatřování a zaměstnání dospělých slepců). V rámci akce bude zpřístupněna také kaple sv. Rafaela.

V pátek bude dopolední program vyhrazený pro školní skupiny (na základě registrace). Pro veřejnost pak bude program probíhat od 14 do 18 hod.

V sobotu vás přivítáme bez omezení od 9 do 18 hod.

Orientační plánek témat a stanovišť

Abyste se u nás neztratili, připravili jsme pro vás jednoduchý plánek budovy ČGS na Klárově. Rovněž vám nastíní rozsah aktivit, které si pro vás naši specialisté připravili.

Plánek bude k dispozici i na místě v tištěné podobě.

Plánek stanovišť - veřejnost

Plánek zobrazuje rozložení a témata jednotlivých aktivit, které můžete v rámci Geologického dne vyzkoušet.

Registrace pro školní skupiny

Vstup pro školní skupiny bude možný pouze na základě předchozí registrace. Registrační formulář naleznete ZDE nebo v sekci ODKAZY.

Pozvánka na Geologický den 2022

ikonka odkazů Odkazy
Geologický den na Facebooku
Kudy z nudy - tipy na výlet
ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420257089488
zita.bukovska@geologycz
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420257089484
ondrej.svagera@geologycz