Zalinkuj stránku v:
Google Google Digg Digg reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám
Úvod > O nás > Organizační členění > Útvar 700 > Odbor 740

Odbor 740 – geoinformační systémy

Činnost Odboru geoinformačních systémů ČGS se zaměřuje především na zajištění systematického ukládání, správy a zpřístupňování dat vzniklých v ČGS. Dále se zabývá implementací mezinárodních standardů, čímž zajišťuje interoperabilitu datových zdrojů v rámci národních i evropských infrastruktur prostorových informací (například INSPIRE, EGDI).

Ing. Lucie Kondrová, Ph.D.

Oddělení 741 - správy aplikovaných dat

Vedoucí oddělení: Ing. Martin Paleček

Pracovníci oddělení správy aplikovaných dat se zabývají především řešením úkolů v rámci implementace evropské směrnice INSPIRE v České geologické službě, správou dat registru svahových nestabilit či významných geologických lokalit, správou datových výstupů různých projektů a správou metainformačního systému ČGS. V neposlední řadě je oddělení garantem rozvoje Mapového serveru ČGS.

Oddělení 742 - digitální kartografie

Vedoucí oddělení: Mgr. Otmar Petyniak

Základní činností oddělení je tvorba a rozvoj koncepce Národní geologické mapové databáze, která obsahuje data a informace vznikající na základě geologického mapování prováděného ČGS v různých měřítcích (GEOČR25, GEOČR50, GEOČR200, GEOČR500). Dále pracovníci oddělení vyvíjí metodické postupy pro zpracování dat a tvorbu map, vytváří kartografické výstupy, poskytují konzultační činnost, a zajišťují geoinformatickou část různých projektů napříč ČGS.

Historie

Již v roce 1991 bylo v ČGS zahájeno systematické zakládání databází na bázi centrálního datového skladu. V letech 1994 až 1998 probíhala vektorizace souboru geologických a účelových map 1 : 50 000 (GeoČR50), který je dodnes nejpodrobnějším geologickým datovým zdrojem s celorepublikovým pokrytím. Od roku 2001, kdy vznikl samostatný Útvar informatiky, probíhal postupně rozvoj GIS a migrace geodatabází z původních technologií Bentley do prostředí ESRI s použitím centrální databáze Oracle.

Aktuality

ikonka odkazů Odkazy
ikona Mapový server
ikonka publikací Publikace
ikonka odkazů Pracovníci
ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420257089434
fax: +420 257 531 376
lucie.kondrova@geologycz