Zalinkuj stránku v:

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

Dny GIS v Liberci

ČGS na akci dny GIS v Liberci

23. listopadu 2010

Česká geologická služba byla i letos partnerem dnů Geografických informačních systémů (GIS) v Liberci pořádaných Technickou universitou v Liberci, Krajským úřadem Libereckého kraje, Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje, ZŠ Sadská, Dětskou televizí Liberec a Gymnáziem F. X. Šaldy.

Dny GIS jsou příležitostí získat nové znalosti a inspiraci v informačních systémech pro tvorbu a správu geografických dat. Nabízejí možnost prakticky poznat zákulisí tvorby map a technologické využití v nejrůznějších oblastech, jako je ochrana a monitoring životního prostředí, doprava, regionální rozvoj či vzdělávání. Na celém světě se při této příležitosti již dvanáctým rokem setkává odborná a široká veřejnost, v Liberci se konají již od roku 2000.

Ve dnech 9. 11. – 11. 11. 2010 mohli v dopoledních hodinách žáci základních a středních škol a v odpoledních blocích pak široká veřejnost poznat možnosti využití geografických informačních systémů. Akci doplňovala soutěž v tvorbě geoher a geocachingová soutěž Envikešky. Celkem se akce zúčastnilo téměř 630 studentů a zhruba 200 návštěvníků z řad široké veřejnosti.

Česká geologická služba se prezentovala geologickou mapou s ukázkou geologických lokalit a k nim odpovídajících vzorků hornin Libereckého kraje. Dále pak vlastními úlohami pro práci v programu ArcGIS, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet, jaké má GIS uplatnění v geologii. Pro méně zdatné byla prezentována i volně přístupná data na mapovém serveru na stránkách www.geology.cz. Součástí stánku byl také poster na téma symboliky v geologických mapách. Formou posteru a úkázky dětských prací byla presentována i soutěž Můj kousek Země. Více informací naleznete na stránkách dnů GIS v Liberci nebo videozáznamy na YouTube.

Autor: Pavla Peterová

Související odkazy

Dny GIS v Liberci

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420 257 089 448
fax: +420 257 531 376
radek.svitil@geologycz