Zalinkuj stránku v:

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

screenshot úvodní webové stránky soutěže

Můj kousek Země 2009

21. dubna 2009

Středa 22. dubna, kdy si celý svět připomíná Den Země, je dnem zahájení třetího ročníku výtvarné soutěže pro děti a mládež s názvem Můj kousek Země, kterou pořádají Česká geologická služba a Ministerstvo životního prostředí. Soutěž má tradičně za cíl akcentovat důležitost ochrany životního prostředí a přibližovat význam věd o Zemi.
V letošním ročníku soutěže tvoří inspiraci pro dětské výtvarné práce exempláře z paleontologických a mineralogicko-geologických kolekcí České geologické služby, která si letos připomíná významné jubileum 90 let od svého založení.
Děti si mohou vybrat z několika fotografií dochovaných částí živočicha (rostliny) a dokreslit svoji představu, jak asi takový živočich (rostlina) vypadal. Hodnotit se ovšem nebude správnost odhadu, ale především míra fantazie a estetická kvalita díla.
Námětem výtvarných prací starších dětí je ztvárnění představy, kde a v jakém stavu se nacházely („čím byly“) v daleké minulosti horniny či minerály. Děti tak mohou v podstatě ztvárnit „začátek příběhu“ určitého kamene nebo některou z jednotlivých fází jeho vzniku.
Prostřednictvím internetových stránek pak doprovodné texty dětem nabízejí srozumitelné pojednání o tom, jak postupují profesionální experti při své práci a k čemu získané poznatky slouží celé společnosti.
Výtvarná soutěž Můj kousek Země si získává stále větší oblibu u dětí od mateřských až po střední školy a my věříme, že stejně tak tomu bude i letos. Podrobnější informace o soutěži Můj kousek Země 2009 lze získat na www.geology.cz/soutez-2009.

Autor: Klára Jančová

Související odkazy

Můj kousek Země 2009

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420 257 089 448
fax: +420 257 531 376
radek.svitil@geologycz