Zalinkuj stránku v:

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

ikonka - foto

Imperial Barrel Award 2008 v Praze

18. března 2008

Londýnská kancelář Americké asociace naftových geologů (AAPG) pod vedením rady Evropského regionu AAPG a ve spolupráci s Českou geologickou službou (V. Dvořáková), a za řízení regionální komise IBA se v Praze dne 15. 3. 2008 uskutečnila první výroční soutěž Imperial barrel Award programu (IBA). Vítězný tým obdrží vždy 5000 USD do fondu školy a bezplatnou cestu na finálovou soutěž v rámci AAPG National Convention, která se uskuteční tento rok v dubnu v San Antoniu, Texas. Všechny soutěžící týmy obdržely ceny: za druhé místo 2,500 USD, za třetí místo 1,000 USD, a každý z dalších zúčastněných týmů pak 500 USD jako příspěvek za účast v této opravdu unikátní soutěži a programu.

Výsledky letošní soutěže: 1. místo: University of Leoben
2. místo: IFP School (Institute Francais du Petrol)
3. místo: Moscow State University

Dalšími účastníky byli: University of Miskolc and Eötvös Lorand University.Detaily o soutěži IBA lze nalézt na www.aapg.org.
Speciální poděkování patří sponzorům, bez nichž by se tato soutěž nemohla uskutečnit v tomto rozsahu a kvalitě. Sponsory byli: Shell, ExxonMobil, TOTAL, Schlumberger, Nexen, CGG Veritas, BG, RAG a OMV. Tyto společnosti poskytly nejen finanční podporu, ale jejich zkušenosti a energie se zúročila rovněž v přítomnosti jejich top manažerů v komisi hodnotitelů prezentací projektů jednotlivých univerzitních týmů. Jedním z hlavních aspektů a pozitiv, které přináší tato soutěž je nejenom vlastní prezentace projektu a jeho výsledků, ale současně nabízí diskusi s klíčovými odborníky světových naftových firem v oboru geologie, ložiskového inženýrství, geofyziky aj. Tyto diskuse a setkání nabízí další možnosti a využití v profesním životě a vývoji mladých odborníků. S přihlédnutím k těmto výsledům, skvělé atmosféře a výborné organizaci se organizační tým spolu se sponzory rozhodl uspořádat další ročník IBA 2009 opět v Praze.

Autor: Vlastimila Dvořáková

Připojené soubory

Foto vítězného týmu

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420 257 089 448
fax: +420 257 531 376
radek.svitil@geologycz