Zalinkuj stránku v:
reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

logo CEPS

Výjezdní seminář ČEPS a.s.

15. září 2023

Ve dnech 13.9.-14.9. proběhlo 5. výjezdní jednání rozšířeného týmu VKV (Výsledky Kontrol Vedení), kterého se kromě pořadatelské společnosti ČEPS a.s. zúčastnili i zástupci jejich smluvních partnerů, včetně ČGS.

Akce začala v prostoru rozvodny Babylon u Stvolínek (okres Česká Lípa), kde byla zajištěna prohlídka areálu, ukázka lezecké kontroly stožáru elektrického vedení a kontroly za použití dronu. Následoval přesun na nedalekou lokalitu Lukov, kde experti ČGS (Ing. Petr Kycl a Ing. Jan Malík) zajistili návštěvu aktivního sesuvu s výkladem a ukázkami evidence, měření a dokumentace svahových nestabilit.

Druhý den akce pokračovala odbornými přednáškami v hotelu Patria v Trutnově. V rámci dopoledního programu byly prezentovány také výsledky spolupráce mezi ČGS a ČEPS. Přednášku měli RNDr. Oldřich Krejčí, Ph.D. a RNDr. Vít Štrupl, Ph.D.

Vystoupení zástupců ČGS jak při ukázce sesuvu v terénu, tak při prezentaci na odborném semináři vyvolalo živý zájem účastníků a bohatou diskusi. Organizátoři z ČEPS a.s. vysoce ocenili přínosy dosavadní spolupráce, která by měla pokračovat i v příštích letech díky chystané nové rámcové smlouvě platné od 1.1.2024.

Autor: Vít Štrupl

Připojené soubory

Stožár vedení V470

Rozvodna Babylon

Prohlídka rozvodny

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420 257 089 448
radek.svitil@geologycz