Zalinkuj stránku v:
reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

30. silniční konference

Česká geologická služba na 30. silniční konferenci

28. června 2023

Pod záštitou České silniční společnosti se ve dnech 13. a 14. června 2023 v Trojhalí Karolina v Ostravě konala velmi početně obsazená (kolem 1049 zúčastněných) 30. silniční konference. Konference se zúčastnil zástupce České geologické služby (ČGS) Josef Godány společně se zástupci Těžební unie (Ing. Pavel Fiala) a Sdružení pro výstavbu silnic (Ing. Petr Svoboda), kteří prezentovali problematiku dostupnosti kameniva pro plánované dálniční a silniční stavby a výstavbu železniční infrastruktury – viz uveřejněné prezentace z konference.

Základní téma prezentace a následné diskuse společně s Mgr. Martinem Kupkou (ministr dopravy), Ing. Zbyňkem Hořelicou (ředitel SFDI), Ing. Radkem Mátlem (generální ředitel ŘSD ČR), Ing. Petrem Laušmanem (předseda Sdružení pro výstavbu silnic), Ing. Pavlem Čížkem (místopředseda komise pro dopravu Rady Asociace krajů ČR) a Ing. Pavlem Fialou (předseda představenstva Těžební unie) se týkala hlavně současného stavu a rozvoje silniční infrastruktury a zajištění stavebních materiálů v příštích letech. Přitom cílem ŘSD ČR a SŽ ČR v oblasti budování nových komunikací a železnic zůstává zejména dostavba páteřní sítě dálnic do roku 2033 a vysokorychlostních tratí (VRT) apod.

Generální záštitu nad Silniční konferencí převzal předseda vlády ČR prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M., ministr dopravy ČR Mgr. Martin Kupka, hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., Mgr. Jan Dohnal, náměstek primátora statutárního města Ostrava.

Autor: Josef Godány

Související odkazy

Prezentace z konference

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420 257 089 448
radek.svitil@geologycz