Zalinkuj stránku v:
reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

Ceny ředitele ČGS pro mladé vědecké pracovníky

Ceny ředitele ČGS pro mladé vědecké pracovníky za rok 2022 byly uděleny

6. června 2023

Dne 25. května 2023 byly v sídle České geologické služby v Praze na Klárově z rukou ředitele instituce Mgr. Zdeňka Venery, Ph.D., slavnostně předány Ceny ředitele ČGS pro mladé vědecké pracovníky za významné publikace vydané během kalendářního roku 2022.

Do soutěže bylo předloženo celkem pět vysoce kvalitních publikací a na základě hodnocení patnácti expertů se vítězem i držitelem diplomu a finančního ocenění ve výši 30 000 Kč stal Mgr. Martin Kubeš, Ph.D., za publikaci „Highly evolved miaskitic syenites deciphering the origin and nature of enriched mantle source of ultrapotassic magmatism in the Variscan orogenic root (Bohemian Massif, Moldanubian Zone)”, vydanou v časopise Lithos.

Druhé místo, oceněné diplomem a finančním bonusem ve výši 15 000 Kč, získal MGeol. Stephen Collett, Ph.D., za publikaci „Significance of a late neoproterozoic – Early Cambrian southern Baltica active margin in late-stage Rodinian and early Gondwanan reconstructions”, zveřejněnou v časopise Precambrian Research.

Třetí místo oceněné diplomem a finančním bonusem 8 000 Kč získal Mgr. Vojtěch Wertich, Ph.D., za publikaci „Trace element signatures of uraninite controlled by fluid-rock interactions: A case study from the Eastern Moldanubicum (Bohemian Massif)”, publikovanou v časopise Journal of Geochemical Exploration.

Po předání cen a poděkování ze strany oceněných představil vítězný Mgr. Martin Kubeš, Ph.D., hlavní vědecké výsledky obsažené ve své publikaci.

Upřímně blahopřejeme oceněným a děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili, jakož i expertním hodnotitelům a hostům slavnostní ceremonie. Věříme, že se tato akce stane motivací pro aktivní zapojení mladých vědeckých pracovníků ČGS do budoucích kol soutěže o Cenu ředitele ČGS.

Autor: Jan Pašava

Připojené soubory

Fotografie z akce

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420 257 089 448
radek.svitil@geologycz