Zalinkuj stránku v:

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

ikonka - foto

Česká geologická služba poprvé na mezinárodní naftové technologické konferenci IPTC v Dubaji

17. prosince 2007

Pod záštitou jeho Výsosti Šejka Mohammeda Bin Rashida Al Maktouma, předsedy vlády a víceprezidenta Spojených arabských emirátů a vládce emirátu Dubaj se ve dnech 4.-6.prosince 2007 uskutečnila mezinárodní naftová technologická konference IPTC v Dubajském světovém veletržním centru. Tématem letošní konference bylo: A Changing World – Interdependence, Innovation and Implementation pod patronací AAPG, EAGE, SEG a SPE.
Přes 2000 účastníků ze 40 zemí světa si vyslechlo příspěvky odborného, regionálního a technického rázu zaměřeného na průzkum, produkci a těžbu ropy a hledání alternativních zdrojů včetně dopadu těžby na životní prostředí a světovou ekonomiku včetně predikce těžby a revize světových zásob ropy.
V rámci své funkce Secretary/Treasurer European Region AAPG se konference zúčastnila a rovněž Českou geologickou službu reprezentovala v Dubaji Vlastimila Dvořáková, která zde rovněž měla možnost prezentovat výsledky zahraničních aktivit ČGS, zejména pak regionální mapování a školicí činnost odborníků ČGS v Iráku a Iránu.
Příští IPTC konference se uskuteční v listopadu 2008 v Kuala Lumpuru.

Autor: Vlastimila Dvořáková

Aktuality

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420 257 089 448
fax: +420 257 531 376
radek.svitil@geologycz