Zalinkuj stránku v:
reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

Geologický den s ČGS

Geologický den s Českou geologickou službou přilákal bezmála 800 návštěvníků

27. června 2022

Česká geologická služba pozvala malé i velké návštěvníky na Geologický den. V pátek 24. a v sobotu 25. června se dvůr v sídle ředitelství ČGS zaplnil zvídavými hosty, kteří mohli na jednotlivých stanovištích poznávat geologické disciplíny a vyzkoušet si dílčí aktivity v praxi.

Zjistili například, jak se objevují a zpracovávají geologické vzorky, které pak zkoumali pod mikroskopem. Pozornost budily 3D geologické modely i flotila dronů, kdy mnozí neváhali vyzkoušet si jejich řízení. Někteří se nezalekli ani ovládání vrtné soupravy pro průzkumné vrty. Mezi dětmi byl tradičně velký zájem o rýžování zlata, obzvláště když si nalezenou zlatinku mohly odnést s sebou domů, a výroba šperků z minerálů a hornin zaujala všechny věkové kategorie.

Množství návštěvníků upoutala geotermální energie a její využití, nebo ukázka devonského útesu i virtuální realita znázorňující živočichy v devonském moři. Vidět mohli, jak se chová voda v krajině s různým podložím, a prozkoumali strukturu hornin prostřednictvím mikrofotografií. Zkusili si práci s termokamerou i tvorbu geologické mapy. A kromě těchto delikátních aktivit se velkému zájmu těšila i práce pro geology příznačná – rozbíjení hornin geologickým kladivem! Mnohým byl odměnou nález ukryté zkameněliny.

Podívejte se na fotogalerii z události – zachycujte radost a nadšení hostů, ale i specialistů z České geologické služby, kteří Geologický den připravili. Děkujeme za návštěvu!

Autor: Klára Froňková

Související odkazy

Fotogalerie z akce na Světě geologie (FB stránka ČGS)

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420 257 089 448
radek.svitil@geologycz