Zalinkuj stránku v:

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

ikonka - logo konference

Česká geologická služba se prezentovala na konferenci AAPG (Americká asociace naftových geologů)

28. listopadu 2007

Ve dnech 18.-21. listopadu 2007 se v Aténách uskutečnila AAPG and AAPG European Region Energy Conference and Exhibition s podtitulem „Challenge Our Myths“. Konference se uskutečnila v Aténském kongresovém centru Megaron vybudovaném u příležitosti Aténské olympiády v roce 2004.
Konferenci sponsorovaly všechny hlavní světové naftové společnosti včetně firem Chevron, Shell, ExxonMobil, Saudi Aramco, Statoil Hydro, Total a mnoha dalších, z našeho středoevropskeho regionu pak maďarský MOL.
Organizačně se na konferenci, které se zúčastnilo 1283 delegátů z 28 zemí celého světa, podílela na pozici Technical Programme Chair a Short Course Chair Vlastimila Dvořáková (Česká geologická služba), která současně zastává pozici Secretary/Treasurer evropského regionu AAPG a v rámci konference přebírala speciální cenu AAPG For Technical Excellence and Practical Perspective.
Technický program zahrnoval 12 regionálních a 9 technických témat, které byly prezentovány v pěti paralelních sekcích. Samostatně probíhala výstava na níž se prezentovalo 61 vystavovatelů a doprovodný program včetně čtyř terénních exkurzí a krátkých kurzů před a po konferenci, speciálního Management Fora a Featured Speaker Luncheon, kde byla Prof. Johnem Underhillem uvedena přednáška Where was Odysseus homeland?
Jedním z krátkých kurzů, který se uskutečnil bezprostředně po ukončení konference, byl kurz připravený pracovníky ČGS Jurajem Franců a Vlastimilou Dvořákovou – Basin Modeling Integrated with Geochemistry as an Aid to Predict Petroleum Systems Efficiency and to Reduce Exploration Risk s učastí studentů a odborníků z naftových firem a státních institucí a agentur z 11 zemí světa (foto na odkazu).

Autor: Vlastimila Dvořáková

Související odkazy

Česká geologická služba se prezentovala na konferenci AAPG (Americká asociace naftových geologů)

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420 257 089 448
fax: +420 257 531 376
radek.svitil@geologycz