Zalinkuj stránku v:
Google Google Digg Digg reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

surao

Uzavřena smlouva o horizontální spolupráci SÚRAO - ČGS

28. prosince 2021

V úterý 21. prosince 2021 byla řediteli institucí JUDr. J. Prachařem a Mgr. Z. Venerou, Ph.D. podepsána Smlouva o horizontální spolupráci mezi Správou úložišť radioaktivních odpadů a Českou geologickou službou. Tento mimořádný druh smlouvy upravuje zadávání odborných prací ze strany SÚRAO při výzkumu a průzkumu čtyř lokalit perspektivních pro vybudování úložiště radioaktivních odpadů. Platnost smlouvy je vymezena roky 2021 – 2030. Typy odborných činností odpovídají náplni Zřizovací listiny ČGS a zahrnují zejména geologické a hydrogeologické mapování v měřítcích 1:25 000 a 1:10 000, dále strukturní, morfostrukturní a geomorfologické analýzy, popis, skenování a analytiku vrtných jader, tvorbu, validaci a aktualizaci strukturně geologických a DFN modelů, datamanagement, supervize prací dodavatelsky prováděných pro SÚRAO a podíl na závěrečném vyhodnocení geologických prací, zhodnocení dlouhodobé bezpečnosti lokalit a výběru finální a záložní lokality.

Příprava smlouvy trvala prakticky po celý rok 2021 a podíleli se na ní za SURAO především L. Vondrovic a J. Urík a za ČGS zejména P. Mixa a Z. Bukovská, práce probíhaly pod auditorským dozorem společností Deloitte ČR a NSG Morison.

Smlouva o dlouhodobé spolupráci mezi ČGS a SÚRAO je významná nejen kvůli roli, kterou ČGS zastává v procesu hledání úložiště pro radioaktivní odpad, ale i z hlediska příjmů a naplnění kapacit našich zaměstnanců a také zejména jakožto východisko pro dlouhodobý plán rozvoje metodik, kapacit i přístrojového vybavení v rámci výše uvedených odborných prací.

Autor: Zdeněk Venera

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420257089448
radek.svitil@geologycz