Zalinkuj stránku v:
reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

3D model lokality ETE-Jih

Nově zveřejněné 3D geologické modely

15. prosince 2021

Z mapové přehledky na stránce 3D geologické modely jsou nově veřejně přístupné 3D geologické modely pro potenciální lokality hlubinného úložiště radioaktivního odpadu ETE-Jih (J. Jelínek et al., 2020) a Hrádek (Z. Bukovská, 2020). Modely si můžete prohlížet online ve svém webovém prohlížeči (Firefox, Chrome, Edge, ...) v prohlížečce 3D scén skrze službu ArcGIS Online.
Modely byly vytvářené primárně pro uživatelsky přehledné zpřístupnění geologických interpretací rozsáhlých geofyzikálních a geologických výzkumů účelově provedených na těchto lokalitách v posledních letech. Slouží pro potřeby hodnocení potenciálního území HÚ RAO, jako základ pro následné hydraulické a transportní modely, technické řešení úložiště, lokalizaci perspektivních ploch pro projektové a geologické charakterizační práce, stanovení velikosti využitelného horninového masívu a analýzy dlouhodobé bezpečnosti daných kandidátských lokalit HÚ RAO.
Ve 3D prohlížečce můžete vyzkoušet např. vlastní interaktivní tvorbu geologických řezů modelem v pravém panelu nástrojů – nástroj „Analyzovat“ – karta „Rozdělit objekty“.

Autor: Lucie Kondrová, Jan Franěk, Martin Paleček

Související odkazy

Stránka "3D geologické modely " na webu ČGS

Webová vizualizace 3D geologického modelu lokality ETE-Jih

Webová vizualizace 3D geologického modelu lokality Hrádek

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420 257 089 448
radek.svitil@geologycz