Zalinkuj stránku v:
Google Google Digg Digg reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

sídlo České geologické služby

Česká geologická služba poprvé spolupořadatelem festivalu Open House Praha

28. července 2021

Česká geologická služba se letos zapojí do pořádání festivalu Open House Praha, který se uskuteční od 2. do 8. srpna. Smyslem je umožnit návštěvníkům prohlédnout si běžně nepřístupné budovy a místa, poznat jedinečnou a rozmanitou architekturu pražských staveb a tím v lidech probouzet zájem o město a veřejný prostor.

O víkendu 7.-8. srpna se otevře dokonce 80 budov a festivalový týden přinese i bohatý doprovodný program, jako například plavbu po Vltavě na kolesovém parníku, projížďku historickou tramvají, komentované procházky nebo filmovou projekci.

Česká geologická služba, která patří k letošním festivalovým novinkám, nabídne hostům prohlídku vstupního foyer, dvora a kaple sv. Rafaela, kde bude navíc fotografická výstava dokumentující historii budovy, původního Klarova ústavu slepců.

Mottem festivalu je Architektura pro všechny - prohlídky budov jsou určené pro širokou veřejnost a vstup do všech otevřených budov je zdarma bez nutnosti předchozí registrace, pouze některé akce doprovodného programu mohou být zpoplatněny. Návštěvníkům bude také od 2. srpna sloužit informační centrum. Na webu festivalu jsou dále uveřejňovány informace pořadatele o aktuálních vládních epidemiologických opatřeních.

Srdečně zveme všechny zájemce do sídla České geologické služby i na další jedinečná místa v jiných částech Prahy.

Autor: Klára Froňková

Připojené soubory

Kaple sv. Rafaela

Související odkazy

Festival Open House Praha – webové stránky

Doprovodný festivalový program

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420257089448
radek.svitil@geologycz