Zalinkuj stránku v:
Google Google Digg Digg reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

53,1, 2020

Nové číslo Zpráv o geologických výzkumech vychází tiskem

31. července 2020

V těchto dnech vychází tiskem nové číslo Zpráv o geologických výzkumech (53/1). V letošním roce došlo v redakci k několika personálním změnám, dovolte mi proto krátkou rekapitulaci.

Koncem roku 2019 skončila svou činnost předsedkyně redakční rady Zpráv o geologických výzkumech Lenka Hradecká. V této funkci působila v letech 2014–2019. Za jejího vedení se Zprávy o geologických výzkumech transformovaly ze sborníku v řádný časopis, jehož tištěná verze začala od roku 2017 vycházet dvakrát ročně. Časopis dostal své webové stránky, na kterých jsou průběžně publikovány jednotlivé články ve formátu PDF s příslušným DOI, a má ISSN jak pro tištěnou verzi, tak pro verzi elektronickou. Velkým úspěchem bylo zařazení časopisu do databáze SCOPUS, největší citační a abstraktové databáze recenzované literatury. Z tohoto důvodu byla upravena pravidla pro autory – abstrakt, klíčová slova a popisky uvnitř obrázků a tabulek jsou v angličtině. K českému titulu časopisu byl přidán anglický ekvivalent Geoscience Research Reports.

Spolu s předsedkyní redakční rady odešla na konci roku ze své funkce také výkonná redaktorka a dlouholetá členka redakce Vlasta Čechová. Časopis redigovala od počátku 90. let a svou pečlivou prací se zasloužila o vysokou jazykovou úroveň odborných textů. Oběma kolegyním patří za vykonanou práci velké poděkování. Výkonným redaktorem Zpráv o geologických výzkumech je od letošního roku Petr Maděra.

V průběhu roku 2020 odchází rovněž dlouholetý korektor anglického jazyka Jaroslav Hak. Práce korektora nabyla, zvláště po zařazení časopisu do databáze SCOPUS, na významu. Děkujeme i jemu za pečlivé čtení a opravy textů. Jeho následovnicí bude Jana Kotková.

Redakce chce pochopitelně v příštích letech vysokou úroveň časopisu udržet. K tomu je třeba kolektiv erudovaných handling editorů, v současné době jich má redakce dvanáct, z různých oborů geologie. Vážíme si jejich zodpovědné a nelehké práce při posuzování článků a hledání vhodných recenzentů a do budoucna doufáme v dobrou spolupráci.

Výtisky časopisu jsou automaticky zasílány pouze do knihoven, které ze zákona dostávají povinné výtisky, do knihoven ČGS a členům redakční rady. Autoři, pokud mají zájem, si mohou výtisk vyzvednout u Aleny Enöklové v Tiskovém středisku.

Autor: Tamara Sidorinová, předsedkyně redakční rady

Související odkazy

Zprávy o geologických výzkumech

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420257089448
fax: +420 257 531 376
radek.svitil@geologycz