Zalinkuj stránku v:
Google Google Digg Digg reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

Staré geologické mapy a moderní mapové aplikace ČGS na GIS day 2018 v Liberci

20. listopadu 2018

Na půdě Technické univerzity v Liberci proběhla v rámci celosvětové osvětově informační akce každoroční úspěšná třídenní akce GIS day 2018, jíž se opět zúčastnila i Česká geologická služba. Smyslem akce je informovat veřejnost o tom, co jsou to geografické informační systémy a jak ovlivňují náš každodenní život.

V rámci letošního tématu "100 let na mapách naší republiky" zde ČGS prezentovala ukázky starých geologických map ve srovnání s nejnovějšími mapovými aplikacemi přizpůsobenými do mobilních zařízení.

Staré mapy si návštěvníci mohli prohlížet prostřednictvím webové mapové aplikace Historie geologického mapování ČR nabízející asi 450 map unikátní kolekce z druhé poloviny 19. století včetně dvou mapových souborů pokrývajících téměř celé území dnešní České republiky.

S téměř uměleckými díly ručně kolorovaných starých geologických map kontrastovaly moderní mapové aplikace ČGS, které si návštěvníci mohli díky QR kódům zobrazit přímo na svých osobních telefonech (např. aplikace Popularizace geologie).

Dny GIS patří k největším akcím Liberce, které otevírají dveře žákům základních a středních škol, jejich učitelům, ale i veřejnosti. Letošní ročník patřil s ohledem na počet účastníků mezi nejúspěšnější za celou jejich 18-ti letou historii. Zúčastnilo se celkem 870 žáků a studentů z 20 různých škol Libereckého kraje.

Autor: Markéta Vajskebrová

Připojené soubory

GIS day 2018 v Liberci

Související odkazy

Popularizace geologie

Historie geologického mapování ČR

Aktuality

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420 257 089 448
fax: +420 257 531 376
radek.svitil@geologycz