Zalinkuj stránku v:
Google Google Digg Digg reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

Novinky v mapové aplikaci Geologické zajímavosti ČR a zveřejnění anglické verze Interesting geosites of the CR

10. července 2018

Popularizační mapová aplikace Geologické zajímavosti ČR byla aktualizována a v současnosti zobrazuje již téměř 1900 zajímavostí. Zároveň byla vrstva národních geoparků graficky rozlišena na kandidáty a již schválené národní geoparky.

Další novinkou je zprovoznění plnohodnotné anglické verze aplikace "Interesting geosites of the Czech Republic" s anglickým popisem více než 1500 geoturisticky zajímavých míst. V aplikaci je možné zobrazit i vrstvu dekoračních kamenů s odkazy do jejich anglické verze databázové aplikace.

Navýšení počtu zajímavostí v české i anglické verzi bylo dosaženo za výrazného přispění Doc. Zdeňka Kukala, kterému tímto děkujeme.

Zápis a editace geologických lokalit i zajímavostí (včetně doplňování fotodokumentace) probíhá nově z jednoho místa, čímž se výrazně zjednodušila správa dat a jejich přístupnost jednotlivým autorům (nově také externím). Mapová aplikace geologických zajímavostí je určena zejména k popularizačním účelům, z databáze lokalit vychází, vybírá a odbornost zjednodušuje. Její hlavní předností je snadné využití v terénu, neboť je přizpůsobena mobilním zařízením.

Autor: Markéta Vajskebrová

Související odkazy

Geologické zajímavosti ČR

Interesting geosites of the CR

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420257089448
radek.svitil@geologycz