Zalinkuj stránku v:

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

Úspěšná prezentace pracovníků ČGS na Goldschmidtově konferenci v Paříži

5. září 2017

Ve dnech 13.- 18.8. 2017 proběhla v Paříži Goldschmidtova konference, na které měla ČGS silné zastoupení.

Tato konference, pořádaná Geochemical Society a EAG (European Association of Geochemistry), se během let stala místem setkání předních odborníků, zabývajících se moderní geochemií v širokém slova smyslu na nejvyšší světové úrovni. Představuje platformu k výměně zkušeností a diskusi nejnovějších objevů a výzkumných metod s tématy od vzniku Země a planet přes geochemické procesy během vývoje Země k environmentálním výzvám, kterým čelí dnešní svět. Letošní konference přilákala na 4,5 tisíce účastníků z celého světa.

Pracovníci ČGS prezentovali výsledky studia karbonatitů, na které byla zaměřena samostatná sekce 05f, a byli autory a spoluautory příspěvků v sekcích zaměřených na biogeochemii oceánských vod (10f) a geochronologie a termochronologie (06i).

Dr. Magna byl autorem/spoluautorem 8 prezentací. Dr. Janoušek byl jedním z organizátorů sekce 06h Making granites:…., kde měl i samostatný příspěvek. Přednášky přednesli dr. Martin Novák (vyzvaná přednáška v sekci zaměřené na kovy znečišťující životní prostředí – 13e), a Jana Kotková (sekce 06l – Metamorphic and melting processes).

Děkujeme všem účastníkům konference za jejich nasazení při přípravě jejich příspěvků a jejich prezentaci, a věříme, že jim účast na celotýdenní akci s maratonem přednášek a diskusí přinesla možnost upevnit staré a navázat nové kontakty, a získat inspiraci pro další práci: bez toho se dnešní odborník, který chce uspět v soutěži o externí financování, neobejde.

Detailní informace o proběhlém zasedání včetně programu a abstraktů lze najít na https://goldschmidt.info/2017/.

Autor: Jan Pašava

Aktuality

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420 257 089 448
fax: +420 257 531 376
radek.svitil@geologycz