Zalinkuj stránku v:
Google Google Digg Digg reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce O nás

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám
Úvod > O nás > Aktuality > Text aktuality

Aktualita

Výřez z aplikace Geologické zajímavosti ČR

Nová mapová aplikace "Geologické zajímavosti ČR" pro váš počítač, tablet i mobil

2. září 2015

V rámci projektu "Vědou ke vzdělání, vzděláním ke vědě" byla dnes spuštěna nová webová mapová aplikace "Geologické zajímavosti ČR", vytvořená Českou geologickou službou.

Aplikace na mapovém podkladu Českého úřadu zeměměřického a katastrálního zobrazuje polohu více než 1300 zajímavých geologických objektů - přírodních i uměle vzniklých lokalit, geologických expozic aj. Ke každému objektu je k dispozici základní popis a u řady lokalit jsou doplněny fotografie a uvedeny odkazy na související webové stránky.

Nová mapová aplikace je responsivní a multiplatformní. To v praxi znamená, že funguje ve všech moderních webových prohlížečích napříč zařízeními a operačními systémy (poběží jak na klasickém PC ve Windows nebo na mobilu s Androidem; překážkou není ani Apple či linuxové operační systémy) a není závislá na instalaci žádných dalších doplňků a pluginů do prohlížeče.

Podporuje mj. geolokaci přes GPS, umožňuje ukládání oblíbených míst a měření vzdáleností a ploch v mapě. Pro její funkčnost je samozřejmě nutné připojení k internetu (nejde o mobilní aplikaci, ale o webovou aplikaci).

Po technické stránce aplikace využívá volně dostupné javascriptové API od firmy ESRI.

Nadále pracujeme na testování funkčnosti aplikace a vylepšování zobrazovaných dat. Průběžně probíhá vkládání dalších nových fotografií a čištění případných chyb, např. v mapovém zakreslení lokalit.

Veškeré připomínky k aplikaci a upozornění na chyby uvítáme na e-mailu webmaster@geology.cz. Obsahové připomínky adresujte na zajimavosti@geology.cz

Autor: Radek Svítil

Související odkazy

Geologické zajímavosti ČR

Rozcestník mapových aplikací ČGS

ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420257089448
radek.svitil@geologycz