Zalinkuj stránku v:
reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce Mapy

PřihlášeníPřihlášení
Úvod > Mapy > Mapy on-line

Mapy on-line

Zobrazení digitálních geovědních map s legendou prostřednictvím internetu je dlouhodobě jedním z klíčových požadavků uživatelů geologických a aplikovaných geovědních dat. Nespornou výhodou tohoto řešení je zobrazení map v jakoukoli denní dobu zdarma a z pohodlí Vašeho domova.

Česká geologická služba spustila první verzi svého mapového serveru již v roce 2003 a od té doby průběžně pracuje na rozšiřování nabízených mapových aplikací a služeb (Esri ArcGIS Server služby, WMS služby, stahovací služby - viz níže). Online přístup ke geologickým a aplikovaným mapám prostřednictvím služeb mapového serveru umožňuje například vyhledání geologické stavby území, tisk vybrané mapy oblasti s legendou i s podkladovou základní topografickou mapou, nebo vyhledávání map v Digitálním archivu.

Díky využití neustále se rozvíjejících mezinárodních standardů pro sdílení dat je uživatelům umožněn přístup ke geovědním datům také formou WMS služeb - tímto způsobem můžete využít naše data ve svém informačním systému spolu s vlastními, lokálně uloženými daty.

Vybrané datové sady si můžete také stáhnout pomocí jednoho z typů stahovací služby.

Aktuality

ikonka odkazů Odkazy
Geologické zajímavosti ČR
ikona Databáze ČGS
ikona Geologické lokality
Otevřené datové sady ČGS na Národním katalogu otevřených dat (NKOD)
ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Leitnerova 204/22
602 00 Brno
tel.: +420543429220
zuzana.krejci@geologycz
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420257089434
lucie.kondrova@geologycz