Zalinkuj stránku v:

Česká geologická služba – Úvodní stránka

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám

Posláním České geologické služby, jejíž historie sahá až do roku 1919, je výkon státní geologické služby v České republice. I když se charakter instituce, stejně jako její název, v průběhu času vyvíjel, její hlavní poslání a s ním spojené jedinečné postavení ve společnosti přetrvává. Česká geologická služba sbírá a zpracovává údaje o geologickém složení státního území a předává je správním orgánům pro politická, hospodářská a ekologická rozhodování. Poskytuje všem zájemcům regionální geologické informace.


Tipy na portále
ČGS je pověřena výkonem státní geologické služby na území ČR. V rámci svých výzkumných aktivit zajišťuje např.: odbornou podporu, posudkovou a expertní činnost, provádění a vyhodnocování geologických prací atd.
Tato telefonní linka slouží výhradně k ohlášení krizových havarijních situací v souvislosti se sesuvy a skalním řícením.
ČGS zahajuje nový způsob automatizovaného poskytování digitálních dat autorizovaným uživatelům. Jde o údaje, které mohou mít vliv na zpracování územně plánovací dokumentace (stavební zákon) a údaje o území pro účely pořizování územně analytických podkladů (geologický zákon)
Dokumentární filmy přibližují stěžejní témata, kterými se specialisté ČGS v současnosti zabývají. Podívat se dále můžete například na animace vzniku kontinentů či vybraných sopek ČR a dokonce na animace s rozšířenou realitou.
Využijte k plánování vašich výletů novou mapovou aplikaci a inspirujte se zajímavými geologickými místy, kde zaručeně objevíte něco nového. Aplikace funguje i na smartphonech a tabletech a zobrazuje již více než 1300 geologických zajímavostí.
Encyklopedie geologie prof. Jana Petránka obsahuje přes 2600 hesel vysvětlujících základní pojmy z oblasti geologických věd. Výklad je srozumitelný a přístupný širokému okruhu zájemců, zachovává přitom náležitou odbornou úroveň.

Partneři České geologické služby

Ministerstvo životního prostředí EuroGeoSurveys

Aktuality

ikonka odkazů Odkazy
ikona On-line aplikace
ikona Mapový server
Svahové nestability
Přehled datových zdrojů České geologické služby
ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
+420 257 089 411 (ústředna)
+420 257 089 500 (sekretariát ředitele)